Liga Mistrzów 2019. Real - Ajax. Wielkie problemy Santiago Solariego

Odpadnięcie z Ligi Mistrzów to nie jedyny powód do zmartwień dla trenera Santiago Solariego. W meczu z Ajaksem (1:4) kontuzji doznali nie tylko Vinicius Jr. i Lucas Vazquez, ale także Marco Asensio i Gareth Bale.

Tomasz Skrzypczyński
Vinicius Junior Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Vinicius Junior
Klęska z Ajaksem Amsterdam (1:4) w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, mimo słabej ostatnio formy Królewskich, była szokiem dla kibiców Realu Madryt.

Na Santiago Solariego spadła lawina krytyki. W odstępie tygodnia drużyna z Santiago Bernabeu najpierw odpadła z Barceloną z Pucharu Króla (0:3), następnie przegrała kolejny mecz z Blaugraną w La Liga (0:1), a we wtorek została wyeliminowana z LM.

Trener Królewskich musi znaleźć sposób, by zmotywować swoich piłkarzy na kolejne spotkania w lidze, do których zespół i tak przystąpi osłabiony.

Jeszcze w pierwszej połowie meczu z Ajaksem kontuzji doznali Lucas Vazquez i Vinicius Junior, a ich miejsce zajęli Marco Asensio i Gareth Bale. Okazało się, że oni także zakończyli spotkanie z urazami!

Walijczyk po raz kolejny narzeka na problemy ze stawem skokowym, z kolei Asensio cierpi na kłopoty mięśniowe.

Vinicius i Vasquez czekają na wyniki badań. Brazylijczyk, który opuścił boisko ze łzami w oczach, przekonywał po końcowym gwizdku, że jego uraz nie jest bardzo poważny. Gorzej wygląda sytuacja z Hiszpanem, który ma problemy z rwą kulszową i może pauzować przez kilka tygodni.

W najbliższy weekend Real zmierzy się na wyjeździe z Realem Valladolid.