Liga Mistrzów 2019. Neymar wściekły na decyzję sędziów VAR. "To hańba"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Neymar
PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Neymar

- Nie było żadnego karnego. Jak można odgwizdać taką rękę, kiedy tak naprawdę został uderzony w plecy - napisał na Instagramie Neymar. Samo podyktowanie rzutu karnego było kontrowersyjne, ale Brazylijczyk również pomylił się w swoim wpisie.

W 90. minucie środowego meczu w Paryżu, w polu karnym Paris Saint-Germain Presnel Kimpembe zablokował strzał Diogo Dalota. Piłka trafiła 23-letniego obrońcę w rękę. Sytuacja nie była jednak jednoznaczna, ponieważ Kimpembe w momencie gdy trafiła go piłka był odwrócony tyłem, a do tego nie trzymał ręki zbyt daleko od ciała.

Damir Skomina, sędziujący rewanżowy pojedynek 1/8 finału Ligi Mistrzów PSG kontra Manchester United, również miał wątpliwości czy powinien podyktować rzut karny. Dlatego po informacji od sędziów VAR, sam przeanalizował tę sytuację na wideo. Ostatecznie podyktował rzut karny. Wykorzystał go Marcus Rashford, a Manchester United wygrał w Paryżu 3:1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów (w pierwszym meczu Czerwone Diabły przegrały 0:2).

"To hańba. Przy VAR działały cztery osoby, które nic nie wiedzą o piłce nożnej. Nie było żadnego karnego. Jak można odgwizdać taką rękę, kiedy tak naprawdę został uderzony w plecy" - napisał na swoim Instagramie (w tzw. instastories) Neymar, który z powodu kontuzji nie mógł pomóc kolegom z PSG na boisku w obu meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Tyle tylko, że tak naprawdę Neymar w swoim emocjonalnym wpisie również się pomylił, ponieważ piłka nie uderzyła Kimpembe w plecy, a w rękę.

Zrzut ekranu z instastories Neymara, w którym Brazylijczyk skrytykował sędziów za podyktowanie rzutu karnego po analizie VAR. Fot. Instagram/The Sun

Co ciekawe, opinię Neymara co do braku "jedenastki" podzielali także byli piłkarze Manchesteru United, a obecnie telewizyjni eksperci - To nie był dla mnie rzut karny - powiedział Michael Owen. Z kolei Rio Ferdinand stwierdził: - Nie powinno gwizdać się takich rzutów karnych, ale gdy obrońca odwraca się i dostaje piłką, to niestety takie karne są.

Damir Skomina podjął dobrą decyzję dyktując rzut karny dla United po ręce Kimpembe?