Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Szykuje się przełom w szkoleniu młodzieży. Rząd przeznaczy 130 milionów złotych na akademie piłkarskie

130 milionów złotych w ciągu trzech lat ma przeznaczyć polski rząd na dofinansowanie akademii piłkarskich. O dystrybucji środków będzie decydował system certyfikacji szkółek, który wdraża Polski Związek Piłki Nożnej.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Mateusz Morawiecki PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki

O planie wsparcia rozwoju akademii piłkarskich poinformował portal weszlo.com, a premier Mateusz Morawiecki potwierdził tę wiadomość na Twitterze. Szef rządu kilka miesięcy temu zapowiedział finansową pomoc dla szkolenia dzieci i młodzieży. Federacja stworzyła projekt certyfikacji szkółek, który stał się podstawą do dalszych rozmów z rządem.

Czytaj również -> Lech Poznań zatrzymał swoją gwiazdę

"Kiedy PZPN pokazał, jak to wszystko może działać, doszło do serii spotkań pomiędzy przedstawicielami Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Sportu. Wedle naszej wiedzy, to już ostatnia prosta, a sprawa jest przesądzona. W 2020 roku do szkółek ma trafić 35 milionów złotych. W 2021 roku suma ta wzrośnie do 45 milionów złotych. W 2022 roku dofinansowanie osiągnie poziom 50 milionów złotych" - ujawnia "Weszło!".

Program certyfikacji akademii powstał w celu objęcia kontroli nad szkoleniem dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Po spełnieniu określonych wymogów w zakresie wykształcenia trenerów, infrastruktury, liczby drużyn, monitorowania zawodników i opieki medycznej uczestnicy programu mogą dostać jeden z trzech certyfikatów: złoty, srebrny albo brązowy.

Finansowe wsparcie projektu ma motywować kluby do spełniania coraz wyższych wymogów. Im lepsza kategoria, tym większą premię finansową otrzyma prowadzący akademię. Według symulacji weszlo.com w 2020 roku akademie z brązową gwiazdką otrzymają po ok. 60 tys. zł, a te najwyższej kategorii - nawet pół miliona złotych.

Czytaj również -> Białorusin chce kupić Wisłę Kraków


ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Bez dopingu na meczu Wisły Kraków. "Cała liga powinna mówić o problemie"

Czy wsparcie rządu poprawi jakość szkolenia w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
weszlo.com
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×