Premier Liga: wpadka Lokomotiwu Moskwa. Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus poza kadrą mistrza Rosji

Na inaugurację rundy wiosennej Lokomotiw Moskwa tylko zremisował przed własną publicznością z broniącą się przed spadkiem z rosyjskiej ekstraklasy Krylją Sowietow Samara (2:2). Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus nie znaleźli się w kadrze na mecz.

Maciej Kmita
Maciej Rybus (po prawej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Maciej Rybus (po prawej)
Grzegorz Krychowiak musiał odcierpieć karę za kumulację żółtych kartek, natomiast Maciej Rybus od kilku tygodni leczy kontuzję pachwiny i nie wiadomo, kiedy wróci na boisko.

Od 19. minuty Lokomotiw musiał odrabiać straty po golu Dżany Ananidzego, ale już po czterech minutach wyrównał Anton Miranczuk. W drugiej połowie reprezentant Rosji zdobył drugą bramkę, ale Lokomotiw cieszył się z prowadzenia równie krótko co wcześniej rywal - cztery minuty po drugim golu Miranczuka wynik spotkania na 2:2 ustalił Ramił Szejdajew.

Czytaj również -> Kamil Grabara: Piłka nożna to świat zwierząt

Tracąc punkty z broniącą się przed spadkiem z Premier Ligi Krylją, Lokomotiw zmarnował szansę na wskoczenie na ligowe podium, jaka otworzyła się przed nim po piątkowej porażce CSKA Moskwa z Arsenałem Tuła (0:2). Po remisie Lokomotiw zbliżył się do CSKA na punkt, ale w razie zwycięstwa Spartaka Moskwa z FK Krasnodar może spaść z 4. na 5. miejsce w tabeli.