"Prawdziwy zabójca". Krzysztof Piątek jak zwykle zbiera pochwały

Krzysztof Piątek został bohaterem AC Milan w meczu Serie A z Chievo Werona. Polski napastnik strzelił bramkę w 57. minucie, prowadząc mediolańczyków do zwycięstwa (2:1). "Prawdziwy zabójca" - piszą o Piątku włoskie media.

Dawid Borek
Dawid Borek
Krzysztof Piątek PAP/EPA / FILIPPO VENEZIA / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Pierwszy strzał Krzysztofa Piątka w 57. minucie zakończył się niepowodzeniem i udaną interwencją bramkarza Chievo Werona Stefano Sorrentino, ale już w drugiej próbie reprezentant Polski nie pozostawił golkiperowi rywala złudzeń. Piątek, w swoim stylu, dostawił nogę po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Samuela Castillejo, po raz kolejny w tym sezonie trafiając do siatki (TUTAJ przeczytasz relację z tego meczu).

"Prawdziwy zabójca w polu karnym. W drugiej połowie miał dogodną okazję i zamienił ją na bramkę. Śmiertelnie niebezpieczny piłkarz" - pisze o Piątku włoski oddział goal.com, oceniając jego występ przeciwko Chievo na 6,5 w dziesięciostopniowej skali (1 - występ poniżej krytyki, 10 - klasa światowa).

Taką samą notę reprezentant Polski otrzymał od dziennikarzy serwisu milannews24.com. "Piłka, bramka. Polak jest prawdziwą wyrocznią Milanu. W decydującej fazie meczu "złapał" jeszcze kilka fauli, które sprawiły, że zespół odetchnął" - opisują jego postawę.

Podobnie ocenili Piątka żurnaliści popularnego we Włoszech serwisu calciomercato.com. "Maksymalnie wykorzystał jedyną szansę na zdobycie bramki. Strzelił ósmego gola w dziesięciu oficjalnych meczach w barwach Milanu. Piątek nie przegapia żadnej okazji na wpisanie się na listę strzelców" - uzasadniają notę dla polskiego napastnika.

"Oddał dwa strzały w krótkim czasie, drugi zakończył się wpadnięciem piłki do siatki, co dało Milanowi trzy punkty. Jego ważne manewry sprawiły, że mediolańczycy mogli złapać oddech" - to z kolei opinia pianetamilan.it, którego dziennikarze oceniają Piątka na "siódemkę".

Także siódemkę 23-latek otrzymał od calcioweb.eu. "Imponująca średnia strzelanych goli przez Polaka. Kolejna bramka w koszulce Milanu" - podkreślają redaktorzy serwisu calcioweb.eu.

Polski napastnik przeciwko Chievo zanotował już 19. trafienie w tym sezonie Serie A. Dzięki tej bramce Piątek dołączył do Cristiano Ronaldo oraz Fabio Quagliarelli i jest na czele klasyfikacji strzelców włoskiej ekstraklasy (czytaj więcej TUTAJ).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Jak oceniasz występ Piątka przeciwko Chievo? (1 - występ poniżej krytyki, 10 - klasa światowa)