Premier League: niespodzianka w Liverpoolu, Everton lepszy od Chelsea FC

Nie tak wyprawę do Liverpoolu wyobrażała sobie Chelsea FC. Londyńczycy rozegrali słabą drugą połowę meczu i przegrali z Evertonem 0:2 w 31. kolejce Premier League.

Tomasz Rosiński
Eden Hazard (z lewej) i Bernard (z prawej) PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Eden Hazard (z lewej) i Bernard (z prawej)
Chelsea przed niedzielną konfrontacją na Goodison Park w Liverpoolu wciąż liczyła się w walce o awans do Ligi Mistrzów, ale nie mogła sobie pozwolić na wpadkę z zawodzącym w ostatnim czasie Evertonem (2 wygrane w 9 potyczkach).

The Blues od pierwszego gwizdka sędziego Anthony'ego Taylora mocno ruszyli na rywala i w ciągu dziesięciu minut kilka razy zagrozili bramce strzeżonej przez Jordana Pickforda.

Wówczas golkiper reprezentacji Anglii wygrał pojedynek sam na sam z Gonzalo Higuainem, a przy strzale Edena Hazarda miał szczęście, bo piłka odbiła się od słupka i wróciła do gry.

W przeciwieństwie do Pickforda, bezrobotny był Kepa Arrizabalaga, bo defensywa londyńskiej ekipy spisywała się bez zarzutu. Goście cały czas mieli optyczną przewagę i po uderzeniu Pedro Rodrigueza w 42. minucie byli o krok od wyjścia na prowadzenie. Jednak futbolówka minęła bramkę liverpoolczyków, a I odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę zawodów zawodnicy The Toffees wyszli zupełnie odmienieni i już cztery minuty po zmianie stron objęli prowadzenie. Miejscowi piłkarze wykonywali rzut rożny, a celnie główkował Dominic Calvert-Lewin. Piłkę przed siebie odbił Arrizabalaga, ale dopadł do niej Richarlison i strzelił gola.

Everton złapał wiatr w żagle i uwierzył, że jest w stanie pokonać wyżej notowaną Chelsea FC. Londyńczycy grali nerwowo, co udzieliło się Marcosowi Alonso, który sprokurował rzut karny (faulowany był Richarlison). Co prawda Gylfi Sigurdsson nie wykorzystał "jedenastki", lecz popisał się skuteczną dobitką.

Mając dwie bramki przewagi gospodarze już tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia, skupili się na defensywie i odnieśli swoje 11. zwycięstwo w sezonie.

Premier League, 31. kolejka:

Everton - Chelsea FC 2:0 (0:0)
1:0 - Richarlison 49'
2:0 - Gylfi Sigurdsson 72'

Everton: Jordan Pickford - Seamus Coleman, Michael Keane, Yerry Mina, Lucas Digne - Andre Gomes (68' Morgan Schneiderlin), Idrissa Gueye - Richarlison, Gylfi Sigurdsson (86' Tom Davies), Bernard (78' Theo Walcott) - Dominic Calvert-Lewin.

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, David Luiz, Antonio Ruediger, Marcos Alonso - Jorginho (74' Callum Hudson-Odoi), N'Golo Kante, Ross Barkley (65' Ruben Loftus-Cheek) - Pedro Rodriguez, Gonzalo Higuain (65' Olivier Giroud), Eden Hazard.

Żółte kartki: Andre Gomes (Everton) oraz Antonio Ruediger, Marcos Alonso (Chelsea FC).

Sędziował: Anthony Taylor.

Czytaj też: -> Liga Europy 2019: Arsenal - Napoli hitem ćwierćfinałów, Chelsea pojedzie do Pragi -> Liga Mistrzów pokazała, że Premier League znowu może być najlepszą na świecie