El. ME U-17: Polska przegrała z Rosją

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-17
Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-17

Już na starcie komplikuje się sytuacja reprezentacji Polski U-17 w walce o awans na mistrzostwa Europy. Biało-Czerwoni przegrali z Rosją 2:3.

Drużyna Przemysława Małeckiego dwukrotnie obejmowała prowadzenie - po trafieniach Jana Biegańskiego i Filipa Marchwińskiego - ale ten drugi w końcówce pierwszej połowy osłabił ją czerwoną kartką.

Zawodnik Lecha Poznań wdał się w przepychankę z rywalem, kopnął go i został przez sędziego Helgiego Mikaela Jonassona wyrzucony z boiska.

Grający w dziesiątkę Polacy stracili w drugiej połowie dwie bramki i ostatecznie przegrali 2:3. Podczas turnieju kwalifikacyjnego w Szkocji czekają ich jeszcze dwa spotkania - 23.03 z Portugalią oraz 26.03 z gospodarzami.

Awans do turnieju finałowego (zaplanowanego na maj bieżącego roku) wywalczy ośmiu zwycięzców grup kwalifikacyjnych, a także siedem najlepszych ekip z drugich miejsc.

Polska U-17 - Rosja U-17 2:3 (2:1) 1:0 - Jan Biegański 3' 1:1 - Isłam Gubżokow 17' 2:1 - Filip Marchwiński 39' 2:2 - Oleg Oznobichin 50' 2:3 - Jegor Szapowałow 78'

Skład Polski U-17: Kacper Bieszczad - Jakub Iskra, Łukasz Bejger, Filip Dymerski (87' Daniel Dudziński), Jakub Niewiadomski, Jakub Kamiński (65' Jakub Górski), Kacper Kozłowski, Jan Biegański, Michał Rakoczy (65' Hubert Turski), Nicola Zalewski, Filip Marchwiński.

Czerwone kartki: Filip Marchwiński /45+3' za uderzenie rywala/ (Polska U-17) oraz Wadim Karpow /90+3' za drugą żółtą/ (Rosja U-17).

Sędzia: Helgi Mikael Jonasson (Islandia).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy reprezentacja Polski U-17 wywalczy awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy?