Anglia U-21 - Polska U-21. Kapitalny gol Sebastiana Szymańskiego z rzutu wolnego (wideo)

Do przerwy młodzieżowa reprezentacja Polski remisuje w Bristolu z Anglią 1:1. Ozdobą pierwszej połowy spotkania był cudowny gol Sebastiana Szymańskiego. "Bramka warta zapamiętania" - ekscytował się angielski komentator.

Maciej Kmita
Sebastian Szymański Newspix / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Zespół Czesława Michniewicza przegrywał od 14. minuty po golu Dominika Calverta-Lewina i przez większą część pierwszej części gry był tylko tłem dla gospodarzy. Obraz gry zmienił się w 34. minucie, kiedy Sebastian Szymański pokonał Angussa Gunna fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego.

Legionista uderzył z 30 metrów tak, że lepiej się nie dało. Po jego strzale piłka wylądowała w samym "okienku" bramki rywali, a golkiper Southampton nie mógł zrobić nic, by uchronić swój zespół przed stratą gola.

Trafienie Szymańskiego dało dużo radości kilku tysiącom polskich kibiców, którzy zjawili się na stadionie w Bristolu. "Bramka warta zapamiętania" - ekscytował się komentator stacji "BT Sport 2", która transmituje mecz w Anglii.

Mecz z Anglią to dla Polaków pierwszy i test przed finałami ME U-21 2019, które odbędą się Włoszech i San Marino między 16 a 30 czerwca. Rywalami drużyny Michniewicza w fazie grupowej będą Włosi, Hiszpanie i Belgowie.