El. ME 2020: Mateusz Morawiecki skomentował mecz Austria - Polska. "Brawo dla naszego króla"

Premier Polski błyskawicznie zareagował na pierwsze zwycięstwo Polski w eliminacjach do Euro 2020. Polityk pogratulował zespołowi i podkreślił bramkę Krzysztofa Piątka.

Marek Bobakowski
Mateusz Morawiecki Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki
Reprezentacja Polski wyśmienicie rozpoczęła eliminacje do Euro 2020. Wyjazdowa wygrana z Austrią jest bardzo cenna. Selekcjoner Jerzy Brzęczek nie mógł sobie wymarzyć skuteczniejszej inauguracji. - Brawo, brawo, brawo - komentował na antenie TVP, Jacek Laskowski (relację z meczu znajdziesz TUTAJ >>).

Euforia udzieliła się nie tylko dziennikarzowi Telewizji Polskiej, nie tylko nam-kibicom, ale także Mateuszowi Morawieckiemu. Premier Polski zareagował na zwycięstwo wpisem na Twitterze. - Jak Piątek pojawia się na boisku, to nie ma na niego mocnych. Brawo dla reprezentacji, brawo dla naszego króla pola karnego! - brzmi jego wpis.

Zobaczcie:

Przypomnijmy, że jedyną bramkę meczu zdobył Krzysztof Piątek, który rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Pojawił się na murawie w 59. minucie spotkania zastępując Arkadiusza Milika. Już 10 minut później wpisał się na listę strzelców. Dopadł do piłki, którą po strzale Tomasza Kędziory odbił przed siebie austriacki bramkarz i... Napastnik AC Milan takich prezentów nie marnuje.

W najbliższą niedzielę (24.03.) na Stadionie Narodowym w Warszawie Polacy rozegrają drugi mecz w ramach eliminacji. O godzinie 20:45 spotkają się z Łotwą. Łotysze przegrali pierwsze spotkanie z Macedonią Północną (tutaj relacja z tego meczu >>).

Czy Polska awansuje do mistrzostw Europy 2020?