Ekstraklasa kobiet: pogrom UKS SMS Łódź. Medyk zgodnie z planem

W spotkaniach Ekstraklasy kobiet znakomicie poradził sobie UKS SMS Łódź, który bardzo wysoko pokonał outsidera, Polonię Poznań. Medyk Konin długo remisował z Mitechem Żywiec, ale ostatecznie sięgnął po trzy punkty.

Adam Popek
Adam Popek
piłkarki Medyka Konin Newspix / Wojciech Szubartowski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarki Medyka Konin
Łodzianki zajmujące obecnie piątą pozycję w tabeli szybko zaznaczyły swoją przewagę. Stało się tak za sprawą Pauliny Filipczak, która przejęła rolę egzekutora. Zresztą w całym występie zdobyła łącznie trzy bramki.

Do przerwy nic nie zapowiadało jeszcze pogromu. UKS SMS prowadził 2:0 i nie wykorzystywał wszystkich okazji w stu procentach. Jednak po zmianie stron włączył wyższy bieg, a rywal nieco opadł z sił. To skutkowało gradem goli. Na listę strzelczyń wpisywały się jeszcze Nikola Karczewska, Kinga Molenda, Daria Kurzawa, a Olha Zubczyk bez pomyłki egzekwowała rzut karny.

UKS SMS Łódź - Polonia Poznań 8:0 (2:0)

Paulina Filipczak 11, 30, 59, Nikola Karczewska 49, 67, Kinga Molenda 65, Daria Kurzawa 82, Olha Zubczyk 83 (k).

Dobrze na wyjeździe spisały się zawodniczki Czarnych Sosnowiec. W tym przypadku również najwięcej udanych akcji oglądano w drugiej połowie. W pierwszej popis dała tylko lub aż Dżesika Jaszek, która dla sosnowiczanek zaliczyła oba trafienia.
W drugiej części w ślad za koleżanką poszły Dagmara Grad, Patricia Fischerova i Martyna Wiankowska. Przyjezdne wygrywały już 6:0, co dawało spore poczucie komfortu. Olimpia Szczecin odpowiedziała dwoma golami Julii Brzozowskiej, lecz była to zaledwie nagroda pocieszenia.

Olimpia Szczecin - Czarni Sosnowiec 2:6 (0:2)

Julia Brzozowska 75, 89 - Dżesika Jaszek 10, 45, Dagmara Grad 48, Patrícia Fischerová 53, Martyna Wiankowska 57, 69

Prawdziwe strzelanie na wyjeździe zafundował AZS PSW Biała Podlaska. W starciu z AZS-em Wrocław zespół ze wschodu Polski okazał się bezkompromisowy. Prowadzenie objął w 26 minucie, gdy piłkę w siatce umieściła Klaudia Lefeld.

I choć przed przerwą nie zobaczono już trafień, to po zmianie stron starania późniejszego triumfatora przyniosły efekty. Znów z bramki cieszyła się Lefeld. Uzupełniła ją Dominika Gąsieniec, a kropkę nad i postawiła Ewa Cieśla zapisując na swoim koncie dwa gole w odstępie czterech minut.

AZS Wrocław - AZS PSW Biała Podlaska 0:5 (0:1)

Klaudia Lefeld 26, 50, Dominika Gąsieniec 51, Ewa Cieśla 72, 76.

Medyk Konin był bezsprzecznym faworytem konfrontacji z Mitechem Żywiec, a jednak aż do 76 minuty wynik rywalizacji był bezbramkowy. Mitech dzielnie odpierał ataki utytułowanego rywala, za co bez wątpienia należą mu się pochwały.

Niemniej Medyk spełnił pokładane w nim nadzieje. Najpierw nie pomyliła się Julia Maskiewicz, a w 86 minucie wynik pojedynku ustaliła Natalia Chudzik. Wobec przełożenia meczu z udziałem Górnika Łęczna, zespół z Konina do lidera traci w chwili obecnej jedynie dwa punkty.

Medyk Konin - Mitech Żywiec 2:0 (0:0)

Julia Maskiewicz 76, Natalia Chudzik 86.

O zadowoleniu mogą mówić w Wałbrzychu. Miejscowy AZS PWSZ przegrywał, co prawda w 11 minucie z AZS-em UJ Kraków po golu z karnego Aleksandry Nieciąg, lecz odpowiedź nadeszła szybko. W 14 minucie wyrównała Katarzyna Rozmus, a zaledwie 10 minut później na 2:1 trafiła Klaudia Miłek.

Wałbrzyszanki nie zatrzymały się. Poszły odważnie za ciosem i to się opłaciło. W roli głównej, w późniejszym etapie zmagań, wystąpiła Klaudia Fabova. Właśnie ona okazała się autorką dwóch kolejnych goli, które zapewniły gospodyniom okazałą wygraną.

AZS PWSZ Wałbrzych - AZS UJ Kraków 4:1 (3:1)

Katarzyna Rozmus 14, Klaudia Miłek 24, Klaudia Fabová 45, 62 - Aleksandra Nieciąg 11 (k).