El. Euro 2020: efektowna wygrana Turcji z Mołdawią

Bez niespodzianki w starciu Turcji z Mołdawią. Zespół Senola Gunesa zaprezentował się bardzo solidnie w ofensywie i rozgromił rywala 4:0. Wynik byłby wyższy, gdyby nie zmarnowany rzut karny.

Szymon Mierzyński
Hakan Calhanoglu i Hasan Ali Kaldirim Newspix / SESKIM / Na zdjęciu: Hakan Calhanoglu i Hasan Ali Kaldirim
Po dość niemrawym pierwszym kwadransie, który i tak jednak toczył się pod dyktando gospodarzy, udało im się w efektowny sposób wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Zaczęło się od płaskiego uderzenia Hasana Aliego Kaldirima, któremu cudownie, przewrotką z boku pola karnego dograł Hakan Calhanoglu.

Minęło zaledwie 120 sekund i Turcy podwyższyli wynik, gdy mocno pod poprzeczkę trafił Cenk Tosun.

->Więcej o eliminacjach Euro 2020

Zadanie dwóch ciosów nie zadowoliło ekipy Senola Gunesa i nawałnica trwała dalej. W drugiej połowie po rzucie rożnym Tosun skompletował dublet, a w 70. minucie wynik ustalił Kaan Ayhan. To nie musiał być koniec, bo przy stanie 2:0 Burak Yilmaz zmarnował jeszcze rzut karny (jego strzał obronił Alexei Koselev).

Turcja wygrała ostatecznie 4:0 i po dwóch kolejkach eliminacji Euro 2020 w grupie H ma na koncie komplet punktów. Mołdawia natomiast zamyka stawkę.

->Więcej o reprezentacji Polski

Turcja - Mołdawia 4:0 (2:0) 1:0 - Hasan Ali Kaldirim 24' 2:0 - Cenk Tosun 26' 3:0 - Cenk Tosun 54' 4:0 - Kaan Ayhan 70'