El. Euro 2020: pierwsze zwycięstwo Finlandii, grał Kasper Hamalainen

Reprezentacja Finlandii z pierwszym zwycięstwem w eliminacjach Euro 2020. Podopieczni Markku Kanervy wygrali na wyjeździe z Armenią 2:0.
Szymon Mierzyński
 Artak Grigoryan (z lewej) oraz Glen Kamara (z prawej) PAP/EPA / VAHRAM BAGHDASARYAN / Na zdjęciu: Artak Grigoryan (z lewej) oraz Glen Kamara (z prawej)

Pierwszego gola wślizgiem po świetnej kombinacyjnej akcji zdobył Fredrik Jensen, a wynik w ostatnim kwadransie ustalił Pyry Soiri, który wepchnął piłkę do siatki po dograniu Robina Loda.

Finowie triumfowali dość pewnie i zdobyli pierwsze punkty w kwalifikacjach. W wieczornych meczach Bośnia i Hercegowina podejmie Grecję, zaś Włochy zmierzą się z Liechtensteinem.

->Więcej o eliminacjach Euro 2020

W Erywaniu 57-minutowy występ zaliczył Kasper Hamalainen z Legii Warszawa (opuszczał boisko zły, że tak szybko go zdjęto), w pełnym wymiarze zagrał Paulus Arajuuri (niegdyś związany z Lechem Poznań), zaś Petteri Forsell, który reprezentuje aktualnie barwy Miedzi Legnica, przesiedział mecz na ławce rezerwowych.