Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

MŚ U-20: nie będzie kompromitacji w Tychach. Murawa zostanie wymieniona

Stan boiska sprawia wiele problemów zarządzającym stadionem w Tychach. Mimo wielu zabiegów pielęgnacyjnych nie udało się uniknąć wymiany murawy. Do prac ma dojść przed mistrzostwami świata U-20.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Na zdjęciu stadion GKS-u Tychy Newspix / MICHAŁ CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu stadion GKS-u Tychy
Decyzję o wymianie murawy na tyskim stadionie podjęły FIFA i Polski Związek Piłki Nożnej. Po wykonaniu kompleksowych badań organizatorzy Mistrzostw Świata U20 zdecydowali się na takie rozwiązanie. Eksperci z międzynarodowej federacji dokładnie zmierzyli zarówno twardość, gęstość trawy, jak i zrywalność darni.

"Stan murawy ma ogromny wpływ na jakość gry piłkarzy, ich wydajność, wydolność oraz w głównej mierze kontuzje i bezpieczeństwo. Niestabilna murawa zwiększa szanse i ryzyko wystąpienia kontuzji u zawodników, co może doprowadzić do odwołania meczu, a w rezultacie zakończyć się fiaskiem całego turnieju, narażając PZPN, FIFA oraz Miasto Tychy na nieodwracalną stratę wizerunku i zaufania. Warto zaznaczyć, że ze względu na rangę wydarzenia jakimi są Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 oraz przyjęte wysokie standardy turnieju, obserwuje się wśród piłkarzy, trenerów, kibiców oraz mediów rosnące oczekiwania w odniesieniu do muraw" - czytamy w uzasadnieniu decyzji PZPN i FIFA.

W ostatnich miesiącach Tyski Sport S.A. podjął szereg prac związanych z poprawą kondycji murawy. Na Stadionie Miejskim pojawiły się specjalistyczne lampy, dostarczone przez jedną z największych firm na świecie, Turf Lighting Solutions. Ponadto osoba odpowiedzialna za jakość trawy w Tychach była w stałym kontakcie z greenkeeperem ze strony FIFA. Biorąc jednak pod uwagę rangę Mistrzostw Świata, kryteria FIFA i ilość rozegranych spotkań w trakcie trwania turnieju, zapadła decyzja o jej wymianie. W tej chwili trwa postępowanie przetargowe.

Instalacja nowej murawy została przewidziana od 28 kwietnia do 10 maja. W związku z tym, zmianie ulegnie data rozegrania ostatniego meczu w tym sezonie na Stadionie Miejskim. Spotkanie GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie odbędzie się w innym terminie.

ZOBACZ WIDEO Glik po meczu z Łotwą. "Mamy nad czym pracować. Takich meczów będzie więcej"
Czy reprezentacja Polski U-20 odniesie sukces na mistrzostwach świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×