Bundesliga: teatr jednego aktora w Lipsku. RB rozgromiło Herthę Berlin

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk

RB Lipsk zrobiło kolejny krok do tego, by zakończyć rozgrywki Bundesligi na podium. Zespół spod znaku czerwonego byka rozgromił przed własną publicznością Herthę Berlin 5:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz w Lipsku był teatrem jednego aktora. Aż trzy bramki dla RB zdobył Yussuf Poulsen, który poprowadził swój zespół do wysokiej wygranej. Zanim jednak Duńczyk rozpoczął swój koncert, bramkę dla gospodarzy strzelił Emil Forsberg, który wykorzystał dogranie Kevina Kampla i w 17. minucie pokonał bramkarza rywali.

Później już brylował Poulsen. Najpierw Duńczykowi piłkę wyłożył Timo Werner, a Poulsenowi pozostało tylko skierowanie jej do pustej bramki. Do przerwy gole już nie padły i choć Hertha starała się odrobić straty, to jednak nie potrafiła pokonać golkipera trzeciej drużyny Bundesligi.

W drugiej połowie sygnał do dalszych ataków dał właśnie Poulsen. W 56. minucie urwał się spod opieki obrońców i strzelił swoją drugą bramkę. Chwilę później reprezentant Danii skompletował hat-tricka. Wynik spotkania w 64. minucie ustalił Amadou Haidara, a asystował mu Werner.

Wyniki:

RB Lipsk - Hertha Berlin 5:0 (2:0) 1:0 - Emil Forsberg 17' 2:0 - Yussuf Poulsen 27' 3:0 - Yussuf Poulsen 56' 4:0 - Yussuf Poulsen 62' 5:0 - Amadou Haidara 64'

Czy RB Lipsk zakończy sezon na podium Bundesligi?