Ligue 1: porażka AS Monaco z autsajderem, Kamil Glik miał udział przy straconej bramce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Pascal Della Zuana/Icon Sport / Na zdjęciu: Kamil Glik
Newspix / Pascal Della Zuana/Icon Sport / Na zdjęciu: Kamil Glik

Dobiegła końca seria siedmiu kolejnych meczów AS Monaco bez przegranej. W 30. kolejce Ligue 1, zespół z Monako, z Kamilem Glikiem w składzie, przegrał przed własną publicznością z walczącym o utrzymanie SM Caen 0:1. Polak zawinił przy straconym golu.

Monaco przystępowało do niedzielnej konfrontacji w dobrych humorach, gdyż nie przegrało 7 ostatnich spotkań we francuskiej ekstraklasie, w tym pokonało wicelidera zmagań - Lille OSC. Natomiast Caen (autsajder rozgrywek) nie wygrało od ośmiu potyczek (2 remisy, 6 porażek) i co oczywiste nie było faworytem starcia z wciąż aktualnym wicemistrzem Francji.

Od początku rywalizacji gospodarze mieli sporą przewagę optyczną. Podopieczni Leonardo Jardima częściej gościli pod bramką przeciwnika, ale nic z tego nie wynikało.

Natomiast przyjezdnym wystarczyła praktycznie jedna składna akcja, żeby wyjść na prowadzenie. Faycal Fajr dośrodkował z lewego skrzydła, a piłkę głową do siatki skierował Enzo Crivelli, którego nie upilnował Glik do spółki z 18-letnim Benoitem Badiashile'm. Jak się później okazało, więcej goli w pierwszej połowie zawodów już nie padło.

Po zmianie stron miejscowi piłkarze dążyli do wyrównania. Swoje okazje do zdobycia bramki mieli między innymi Stevan Jovetić, Jean-Eudes Aholou, Carlos czy Glik (w 54. minucie), ale Brice Samba ani razu nie dał się pokonać. Tym samym cenny komplet punktów zdobyła drużyna SM Caen.