Serie A: Sampdoria Genua gorsza od sąsiada. Pomyłki Bartosza Bereszyńskiego

Bartosz Bereszyński wrócił do podstawowego składu Sampdorii Genua, ale nie był to udany powrót. W przegranym 1:2 meczu zagrał również Karol Linetty. Wydarzeniem wieczoru w Serie A był występ Mauro Icardiego.

piłkarze Torino FC PAP / Alessandro di Marco / Na zdjęciu: piłkarze Torino FC
W Turynie zmierzyły się drużyny sąsiadujące w tabeli, które chcą wziąć udział w podziale miejsc premiowanych awansem do europejskich pucharów. Byki i podopieczni Marco Giampaolo mieli przed meczem po 45 punktów i o wyższej lokacie Sampdorii decydował lepszy bilans goli. W bezpośrednim, rozegranym w strugach deszczu pojedynku, lepiej zaprezentowali się piłkarze Torino FC. Byli bardziej zdeterminowani, lepiej zorganizowani i skuteczniejsi.

Wyróżniającym się piłkarzem był Cristian Ansaldi. Będący na lewym skrzydle w Torino zawodnik wygrał wiele pojedynków z Bartoszem Bereszyńskim. Po jednym z nich strzelił obok bramki, a po innym dośrodkował niebezpiecznie i Sampdorię uratowała interwencja na linii Emila Audero. Przyjezdni dostali ostrzeżenia, ale nie potraktowali ich poważnie.

Ansaldi mógł szepnąć do ucha swojego kapitana Andrei Belottiego, że Bartosz Bereszyński nie jest w dobrej dyspozycji i warto to wykorzystać. W 34. minucie Belotti wygrał pojedynek w powietrzu z reprezentantem Polski i uderzył na 1:0 po dośrodkowaniu Lorenzo De Silvestriego. Napastnik przypomniał kibicom o swoim dużym atucie, jakim są strzały głową.

Idealnym podsumowaniem pierwszej połowy była akcja bramkowa Torino na 2:0 w czasie doliczonym. Wzięli w niej udział najlepsi piłkarze tej części spotkania Cristian Ansaldi oraz Andrea Belotti. Wahadłowy płasko dośrodkował, a że Joachim Andersen nie potrafił daleko wybić piłki, snajper Torino ukarał całą drużynę strzałem do siatki. Belotti ma 12 goli zdobytych na ligowym froncie.

Po stronie Sampdorii nie było kogo wyróżnić. Celne uderzenie oddała dopiero po blisko godzinie meczu. Po niezłych starciach z Sassuolo i z Milanem nadeszło takie, w którym podopieczni Giampaolo zaprezentowali się źle. Nie stwarzał zagrożenia Fabio Quagliarella, który był w cieniu Belottiego. Trener wprowadził trzeciego napastnika Gregoire'a Defrela, co nieco ożywiło ataki Blucerchiatich. Francuz przeprowadził dwie groźne akcje, ale nie potrafił zredukować strat. Zrobił to dopiero w 83. minucie Manolo Gabbiadini, który ustalił wynik na 1:2.

W 74. minucie boisko opuścił przeciętny jak większość przyjezdnych Karol Linetty.

30. kolejka Serie A:

Torino FC - Sampdoria Genua 2:1 (2:0)
1:0 - Andrea Belotti 34'
2:0 - Andrea Belotti 45'
2:1 - Manolo Gabbiadini 83'

Torino: Salvatore Sirigu - Armando Izzo, Nicolas N'Koulou, Emiliano Moretti (82' Koffi Djidji) - Lorenzo De Silvestri (68' Vittorio Parigini), Soualiho Meite, Tomas Rincon, Daniele Baselli - Cristian Ansaldi - Alejandro Berenguer (89' Sasa Lukić), Andrea Belotti

Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński, Joachim Andersen, Omar Colley (41' Lorenzo Tonelli), Nicola Murru - Dennis Praet, Ronaldo Vieira, Karol Linetty (74' Jakub Jankto) - Gaston Ramirez (60' Gregoire Defrel) - Manolo Gabbiadini, Fabio Quagliarella

Żółte kartki: De Silvestri, Rincon, Lukić (Torino) oraz Bereszyński, Murru, Gabbiadini (Sampdoria)

Sędzia: Fabio Maresca

***

Wydarzeniem wieczoru w lidze włoskiej był powrót Mauro Icardiego do podstawowego składu Interu Mediolan. Przerwa nie przeszkodziła Argentyńczykowi strzelić gola, a przy trafieniu Ivana Perisicia asystować. Nerazzurri pokonali 4:0 Genoę. Drużyna z Mediolanu powiększyła przewagę nad rzymskimi klubami. Roma zremisowała 2:2 z Fiorentiną, a Lazio przegrało 0:1 ze SPAL-em. W Ferrarze zagrał Thiago Cionek, a w zakończonym wynikiem 3:2 meczu Frosinone z Parmą wystąpił Bartosz Salamon.

Genoa CFC - Inter Mediolan 0:4 (0:2)
0:1 - Roberto Gagliardini 15'
0:2 - Mauro Icardi (k.) 40'
0:3 - Ivan Perisić 54'
0:4 - Roberto Gagliardini 81'

AS Roma - ACF Fiorentina 2:2 (1:1)
0:1 - German Pezzella 12'
1:1 - Nicolo Zaniolo 14'