Primera Division. Gareth Bale pobił rekord Realu Madryt. Wygwizdany już w 3 minucie

- To nowy rekord Santiago Bernabeu - podkreśla dziennik "Marca". Kibice Realu Madryt wygwizdali Garetha Bale'a już w 3. minucie meczu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Gareth Bale Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Gareth Bale
W 2 minucie i 59 sekundzie meczu pomiędzy Realem Madryt i SD Eibar Gareth Bale na własnej połowie źle przyjął piłkę, a ta przeleciała mu między nogami. Na Santiago Bernabeu rozległy się pierwsze gwizdy, a kibice znów pokazali swoją niechęć do walijskiego piłkarza. Jak podkreśla dziennik "Marca", tak szybko miejscowi fani na zawodnika Realu jeszcze nigdy nie gwizdali.

Kilka chwil później Bale przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem Marko Dmitroviciem i ponownie kibice dali znać o sobie. Sytuacja w meczu się nie zmieniała. Gdy były zawodnik Tottenhamu tracił piłkę, fani mu nie odpuszczali. Jedynie trener Zinedine Zidane dopingował go z ławki rezerwowych.

Bale ostatecznie zagrał do 77. minuty. Zmienił go Lucas Vazquez. Boisko opuścił błyskawicznie, również przy akompaniamencie gwizdów. Mecz zakończył się zwycięstwem Realu Madryt 2:1 (WIĘCEJ).

Bale jest piłkarzem Realu Madryt od 2013 roku. Mimo to, w Hiszpanii podkreśla się, że wciąż nie nauczył się miejscowego języka i zupełnie nie dogaduje się z kolegami z drużyny. Po odejściu Cristiano Ronaldo był typowany do przejęcia pozycja lidera zespołu, jednak w większości spotkań zawodził. Bale jest również najlepiej opłacalnym piłkarzem w klubie - rocznie zarabia 14 mln euro.

W 36. meczach na wszystkich frontach Bale zdobył 11 goli. Real Madryt odpadł już z Ligi Mistrzów, a w lidze hiszpańskiej może powalczyć jedynie o drugie miejsce. Media nie mają wątpliwości - po sezonie Walijczyk opuści Santiago Bernabeu.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Gareth Bale powinien zostać w Realu na kolejny sezon?