The Championship: asysta Mateusza Klicha, ważny triumf Leeds United

Ważne zwycięstwo Leeds United. Drużyna Mateusza Klicha pokonała na wyjeździe Preston North End 2:0, a Polak asystował przy jednej z bramek.

Szymon Mierzyński
Mateusz Klich i piłkarze Leeds United Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Mateusz Klich i piłkarze Leeds United
"Pawie" znajdowały się na 3. miejscu w tabeli, które daje tylko udział w barażach o Premier League. Wygrana pozwoliła im jednak wskoczyć na premiowaną bezpośrednim awansem pozycję wicelidera i teraz mają dwa punkty przewagi nad Sheffield United (ten zespół rozegrał dotąd jedno spotkanie mniej).

Leeds zwyciężyło dzięki dubletowi Patricka Bamforda w drugiej połowie. Przy drugim z tych trafień 25-letniemu napastnikowi dogrywał Mateusz Klich (wystąpił w pełnym wymiarze czasowym i w sumie ma już osiem goli oraz osiem ostatnich podań w The Championship).

->Krzysztof Piątek może mieć nowego trenera. AC Milan kusi Mauricio Pochettino fortuną na transfery

Preston przez niemal całą drugą połowę grało w dziesiątkę po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Ben Pearson.

Żadnych powodów do radości nie miał Paweł Olkowski. Jego Bolton Wanderers przegrał u siebie z Middlesbrough 0:2. Polak spędził na boisku 90 minut.

->Maurizio Sarri pogodzony z odejściem Edena Hazarda? "Nie mogę wiele zrobić"

Preston North End - Leeds United 0:2 (0:0)
0:1 - Patrick Bamford 62'
0:2 - Patrick Bamford 76'

Bolton Wanderers - Middlesbrough 0:2 (0:2)
0:1 - Ashley Fletcher 16'
0:2 - Ashley Fletcher 28'

Czy Leeds United wywalczy bezpośredni awans do Premier League?