Liga Mistrzów 2019. "Lloris będzie to opowiadał wnukom" - Twitter komentuje mecze w LM

Hugo Lloris swoją interwencją zachwycił świat. Bramkarz Tottenhamu Hotspur obronił rzut karny wykonywany przez Sergio Aguero. Jego zespół niespodziewanie pokonał Manchester City 1:0. Lloris został bohaterem Twittera.
Karol Wasiek
Hugo Lloris Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Hugo Lloris

Już w 13. minucie spotkania Manchester City stanął przed kapitalną szansą na zadanie rywalom ciosu, ale zmarnował ją Sergio Aguero.

Argentyńczyk strzelił w lewy róg, ale na idealnej wysokości dla bramkarza. Hugo Lloris obronił, wprawiając tym samym trybuny w euforię.

"Brawo Lloris! Obronić karnego Aguero to jest coś, co się opowiada wnukom!" - napisał na Twitterze Michał Pol, dziennikarz "Przeglądu Sportowego".

"Lloris w ogóle nie rozumie o co chodzi w byciu Tottenhamem" - napisał z kolei Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty.

Lloris jest świetny w bronieniu rzutów karnych. Z jedenastu metrów gola nie strzelili mu m.in. Vardy, Aubameyang czy Falcao.

Generalnie panuje przekonanie, że poziom wtorkowych meczów mocno zawiódł. Liverpool pewnie ograł Porto 2:0, z kolei Tottenham po mało emocjonującym spotkaniu pokonał City 1:0. "Strasznie nudne te mecze w Lidze Mistrzów. Nie to co w Premier League" - szczerze przyznał Andrzej Twarowski, komentator Canal +.

"Niezły salceson" - napisał z kolei Paweł Wilkowicz ze "Sport.pl".

"Liverpool chce tę rundę LM przejść bez nerwów" - zapytał Michał Kołodziejczyk.