Liga Mistrzów 2019. Manchester - Barcelona. Lionel Messi ma dużego krwiaka

Lionel Messi przejdzie badania, które wykażą, czy nie doszło do złamania nosa w meczu Manchester United - FC Barcelona. Trener Ernesto Valverde niepokoi się o swojego gwiazdora.

Robert Czykiel
Lionel Messi Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Lionel Messi
FC Barcelona w pierwszym ćwierćfinale Ligi Mistrzów wygrała na wyjeździe z Manchesterem United 1:0. Katalończykom jednak nie brakuje powodów do zmartwień. W pierwszej połowie ucierpiał Lionel Messi i jest ryzyko, że argentyński gwiazdor złamał nos.

"Zakrwawiony Messi, król Ronaldo". Zobacz memy po meczach LM >>

Piłkarz "Dumy Katalonii" został ostro potraktowany przez Chrisa Smallinga. W walce o piłkę Anglik uderzył rywala barkiem w twarz. Od razu polała się krew, a sędzia nawet nie dopatrzył się faulu. Kibice z niepokojem czekają na informacje o stanie zdrowia swojego ulubieńca.

- Po tym starciu Messi nie czuł się komfortowo. W czwartek przejdzie badania, które wykażą, czy wszystko jest dobrze. Ma dużego krwiaka - mówi trener Ernesto Valverde.

Liga Mistrzów 2019. Manchester United - Barcelona. Fatalna statystyka gospodarzy >>

Mogło dojść nawet do złamania nosa, co wykluczyłoby Messiego z gry na dłuższy czas. ESPN dowiedziało się u swoich informatorów, że prawdopodobnie nie zagra on w najbliższym ligowym meczu z Huescą. Niezależnie od wyników badań Valverde da mu odpocząć.

- To było bardzo silne uderzenie. Ma ranę i mocno krwawił. Był jednak twardy i dalej grał najlepiej, jak potrafił - mówił po meczu Sergio Busquets.

Co, jeżeli okaże się, że doszło do złamania? To nie wyklucza jego występu w rewanżu, który odbędzie się 16 kwietnia. Messi jest zbyt cenny, więc wtedy prawdopodobnie zagra w masce ochronnej.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Smalling powinien zobaczyć czerwoną kartkę za atak na Messiego?