Liga Mistrzów 2019. Manchester United - Barcelona. Fatalna statystyka gospodarzy

Nie tak kibice Manchesteru United wyobrażali sobie pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów ich drużyny z Barceloną. Na Old Trafford gospodarze przegrali 0:1. Jedna statystyka nie pozostawia wątpliwości, dlaczego tak się stało.

Szymon Łożyński
piłkarze Manchesteru United Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Statystycy portalu Opta Sports poinformowali po środowym spotkaniu Manchesteru United z FC Barceloną, że piłkarze Czerwonych Diabłów przez cały pojedynek nie oddali celnego strzału na bramkę Marc-Andre ter Stegena. Co prawda miejscowi mieli w tym meczu kilka okazji, ale ani razu piłka nie zmierzała bezpośrednio w światło bramki gości.

Po raz ostatni w Lidze Mistrzów, aktualni wicemistrzowie Anglii nie oddali celnego strzału na bramkę rywali 14 lat temu. W 2005 roku, w 1/8 finału Champions League, Czerwone Diabły przegrały na wyjeździe z AC Milan 0:1 i wtedy przyjezdni także nie zanotowali żadnego uderzenia w światło bramki.

W środę na Old Trafford, w pierwszym meczu 1/4 finału bieżącej edycji Ligi Mistrzów, piłkarze Manchesteru United przegrali z Barceloną 0:1 po samobójczym trafieniu Luke Shawa w 12. minucie spotkania. Rewanżowe spotkanie odbędzie się na Camp Nou we wtorek 16 kwietnia o 21:00.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)