Premier League: Newcastle United o krok od utrzymania

Niespodzianka na King Power Stadium. Newcastle United pokonało wyżej notowane Leicester City 1:0. Drużyna Rafaela Beniteza jest coraz bliżej utrzymania w Premier League.

Szymon Mierzyński
Wes Morgan (z lewej) i Miguel Almiron (z prawej) Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Wes Morgan (z lewej) i Miguel Almiron (z prawej)
"Lisy" plasowały się w górnej połowie tabeli i przed piątkową rywalizacją miały 12 pkt. więcej niż przeciwnik. To one więc były uznawane za zdecydowanego faworyta. Nie udźwignęły jednak presji i niespodziewanie pełną pulę zainkasowały "Sroki".

Wszystko rozstrzygnęło się w 32. minucie, gdy z lewego skrzydła dośrodkował Matt Ritchie, zaś Ayoze Perez uprzedził Wesa Morgana i skierował piłkę do siatki głową.

->The Championship: Hull City walczy o baraże, asysta Kamila Grosickiego przy zwycięskim golu

Dzięki tej wygranej Newcastle United ma 38 pkt. i zajmuje 13. miejsce w tabeli. Przewaga zespołu Rafaela Beniteza nad strefą spadkową to 10 "oczek" i raczej nic mu już nie zabierze utrzymania w Premier League.

->Marcus Rashford bliski nowej umowy z Manchesterem United. Zarobi gigantyczne pieniądze

Leicester City - Newcastle United 0:1 (0:1) 0:1 - Ayoze Perez 32'

Czy Newcastle United utrzyma się w Premier League?