The Championship: to nie tak miało wyglądać - porażka klubu Kamila Grosickiego w kluczowym meczu

To mógł być dzień, w którym Hull City zrobiłoby ogromny krok w kierunku baraży o Premier League. Przegrało jednak z Middlesbrough 0:1, a Kamil Grosicki zagrał przeciętnie.

Bartosz Zimkowski
Kamil Grosicki Getty Images / Richard Sellers/EMPICS/PA Images / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Tylko punkt (na korzyść Middlesbrough) dzielił obie drużyny przed sobotnim starciem. Obie walczą o awans do strefy play-off, które wyłonią trzeciego beniaminka Premier League. Niestety dla Hull City lepsi tego dnia byli gospodarze, którzy wygrali 1:0.

Kamil Grosicki miał ledwie 63 proc. celnych podań, a było ich tylko 17, mało wygranych pojedynków (ledwie 1 na 5), ale i tak mógł zostać bohaterem Tygrysów. Pod koniec spotkania piłka po jego strzale z rzutu wolnego z 25 metrów odbiła się od słupka. Grosicki był bardzo bliski zdobycia swojej dziesiątej bramki w sezonie.

Ostatecznie Hull przegrało 0:1 i do strefy barażowej nadal traci pięć punktów (Bristol City ma jedno zaległe spotkanie do rozegrania). Tygrysy czekają jeszcze tylko cztery mecze do rozegrania.

Statystyki Kamila Grosickiego (źródło: SofaScore.com):
WP SportoweFakty / SofaScore.com WP SportoweFakty / SofaScore.com
W sobotnich meczach przez 90 minut w barwach Ipswich Town  wystąpił Bartosz Białkowski, a jego drużyna zremisowała z Birmingham City 1:1. To jednak smutny dzień dla klubu Polaka, bowiem nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie. W kolejnym sezonie Ipswich zagra w League One.

21 minut dla Queens Park Rangers rozegrał Paweł Wszołek (zwycięstwo 4:0 nad Swansea City), a Boltonie Wanderers zabrakło Pawła Olkowskiego.

Czy Grosicki w przyszłym sezonie zagra w Premier League?