Premier Liga: wygrana Lokomotiwu. Zespół Rybusa i Krychowiaka wskoczył na podium

W kolejnym "polskim" meczu w rosyjskiej Premier Lidze górą Lokomotiw. Zespół, w którym grają Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak 3:1 pokonał Achmat Grozny, gdzie występuje Damian Szymański. Zespół z Moskwy awansował na 2. miejsce w tabeli.

Michał Piegza
Maciej Rybus (po prawej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Maciej Rybus (po prawej)
Lokomotiw na siedem kolejek przed końcem sezonu awansował na 2. miejsce w rosyjskiej Premier Lidze. W sobotę zespół Grzegorza Krychowiak i Macieja Rybusa wygrał z Achmatem. Przed tygodniem moskwianie w spotkaniu z liderem zremisowali 1:1.

W sobotę kibice długo czekali na pierwszego gola. Zdobyli go goście w doliczonym czasie pierwszej połowy. Do siatki zespołu, którego barw broni Damian Szymański, trafił Fiodor Smołow. Radość moskwian trwała bardzo krótko. Niespełna dwie minuty po zmianie stron do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Ravanelli.

Stracony gol zmotywował piłkarzy Lokomotiwu, którzy pomiędzy 57. a 65. minutą zdobyli kolejne dwa gole i wygrali 3:1. Dzięki trzem punktom drużyna z Moskwy awansowała z 4. na 2. miejsce. Pozycję wicelidera Lokomotiw może jednak stracić, jeśli w niedzielę punkty zdobędzie FK Krasnodar (gra w Moskwie z Dinamo). Lider Zenit podejmie Anży Machaczkała.

Premier Liga, 23 kolejka:

Achmat Grozny - Lokomotiw Moskwa 1:3 (0:1)
0:1 - Smołow 45+1'
1:1 - Ravanelli 47'
1:2 - Miranczuk 57'
1:3 - Farfan 65'

*Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) i Damian Szymański (Achmat Grozny) rozegrali cały mecz. Krychowiak w 52. minucie otrzymał żółtą kartkę.