Premier Liga: remis Lokomotiwu Moskwa w hicie kolejki, grali Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus

W hitowym meczu 22. kolejki rosyjskiej Premier Ligi 2018/2019, Lokomotiw Moskwa, z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem w składzie, zremisował przed własną publicznością z Zenitem Sankt Petersburg (1:1).

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak (z lewej) East News / KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej)
Lokomotiw na wiosnę spisuje się dobrze i przystępował do rywalizacji z Zenitem po trzech zwycięstwach z rzędu. Potyczka zapowiadała się bardzo ciekawie, a gospodarze liczyli na postawienie liderowi rozgrywek trudnych warunków gry, co im się udało zrealizować.

Od początku konfrontacji gospodarze mocno stawiali opór przyjezdnym. Podopieczni Jurija Siemina dłużej utrzymywali się przy piłce, lepiej operowali futbolówką, ale w pierwszej połowie nie potrafili zaskoczyć bramkarza drużyny z Sankt Petersburga, Andrieja Lunewa.

Po zmianie stron odważniej zaatakowali goście i w 54. minucie potyczki wyszli na prowadzenie. Wówczas znakomicie z rzutu wolnego z 18 metrów przymierzył Jarosław Rakicki, który nie dał Guilherme większych szans na skuteczną interwencję.

Na udaną odpowiedź ze strony podrażnionych piłkarzy z Moskwy trzeba było czekać niespełna 420 sekund. Władisław Ignatjew doprowadził do wyrównania uderzeniem z prawej strony pola karnego (futbolówka po drodze do siatki otarła się jeszcze o jednego z defensorów przeciwnika).

Więcej goli kibice zgromadzeni na moskiewskim stadionie już nie zobaczyli i batalia zakończyła się podziałem punktów. Zenit (45 pkt) pozostał liderem zmagań, a Lokomotiw (39 pkt) zajmuje w tabeli 4. pozycję.