Oto Piątek z B-klasy. W jednym meczu strzelił aż dziesięć bramek

Nawet w najniższych ligach bardzo rzadko się zdarza, by jeden zawodnik strzelił w meczu aż dziesięć bramek. Takim wyczynem popisał się Dawid Curyło.

Robert Czykiel
piłki WP SportoweFakty / Alex Burstow / Na zdjęciu: piłki
Niecodzienny mecz odbył się w Stróżach w ramach rozgrywek tarnowskiej klasy B. Miejscowy Orzeł podejmował drużynę Sokół II Maszkienice/Iskra Łęki. Goście bez większych problemów zgarnęli komplet punktów, wygrywając 10:0.

Powstała kolejna piosenka o Krzysztofie Piątku. Tym razem nagrał ją włoski raper >>

Takie wyniki nie są niczym szczególnym w amatorskich rozgrywkach. Ten mecz jednak zyskał rozgłos za sprawą napastnika lidera. Dawid Curyło strzelił wszystkie dziesięć bramek!

26-latek cztery zdobył w pierwszej połowie, a sześć dołożył po przerwie. Swoje trafienia celebrował popularnym "pom, pom, pom", z którego słynie Krzysztof Piątek.

Itzhak Hayk najstarszym piłkarzem na świecie. Bramkarz z Izraela rekordzistą Guinnessa >>

Do tej pory Curyło nie był tak skuteczny w tym sezonie. We wcześniejszych meczach zdobył tylko pięć bramek. Jeden mecz wystarczył, by włączył się do walki o tytuł króla strzelców.