Lotto Ekstraklasa. Zagłębie Sosnowiec coraz bliżej nowego stadionu. Będzie kosztować prawie 150 mln zł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA  / Na zdjęciu: oprawa kibiców Zagłębia Sosnowiec
Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: oprawa kibiców Zagłębia Sosnowiec
zdjęcie autora artykułu

Za drugim razem udało się wyłonić wykonawcę, który wybuduje nowy stadion dla Zagłębia Sosnowiec. Miasto szuka jeszcze firm, które postawią lodowisko i halę.

W tym artykule dowiesz się o:

W Sosnowcu ma powstać Zagłębiowski Park Sportowy, z którego będzie korzystać Zagłębie Sosnowiec. Na niego będą się składać stadion piłkarski, lodowisko oraz hala sportowa. Na razie udało się znaleźć wykonawcę pierwszego z tych obiektów. Koszt budowy ma zamknąć się w 147,9 mln złotych brutto.

Zbigniew Boniek: Nie nabijałem się z Sa Pinto, ale wy "darliście z niego łacha" >> Pierwszy przetarg zakończył się niepowodzeniem, bo wszystkie oferty były wyższe od założonego budżetu. Władze miasta postanowiły zrobić drugie podejście tym razem w formie aukcji elektronicznej. To przyniosło efekt, a najniższą ofertę złożyło Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z Bielska-Białej.

- Teraz przychodzi pora na formalności, a jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, umowę podpiszemy na przełomie kwietnia i maja - komentuje prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński w portalu twojezaglebie.pl.

Projekt stadionu opracowała firma JSK Architekci (na zdjęciu poniżej). Jego pojemność będzie liczyć 12 tys. miejsc z możliwością rozbudowy o kolejne trzy tysiące. Obiekt powstanie przy Górce Środulskiej na nieużytkach.

To pierwszy etap budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Kolejne to lodowisko oraz hala sportowa, ale na razie nie udało się znaleźć wykonawcy. Na nowy dom dla hokeistów miasto jest gotowe przeznaczyć 35,3 mln zł, ale w pierwszym przetargu najniższa oferta opiewała na 68 mln zł. Taki sam problem dotyczy hali, którą Sosnowiec chce wybudować za 34,2 mln zł, a najniższa propozycja wynosiła 64,9 mln zł. Otwarcie ofert w drugim przetargu odbędzie się pod koniec maja.

Były wiceprezes Wisły Kraków zatrzymany przez policję! >> Nowy stadion jest od dawna wyczekiwany przez kibiców Zagłębia Sosnowiec. Beniaminek Lotto Ekstraklasy gra na przestarzałym Stadionie Ludowym, który został oficjalnie otwarty w 1956 roku. Obecnie jego pojemność to 7,5 tys.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 107. Robert Podoliński: Jerzy Brzęczek mi zaimponował. Teraz czeka go duże wyzwanie

Źródło artykułu: