The Championship: czarny piątek Polaków. Olkowski i Białkowski przeżywają spadek. Bolesna porażka drużyny Klicha

To był koszmarny dzień dla Polaków w The Championship. Wszystkie drużyny, w których występują nasi reprezentanci przegrały swoje mecze, a Paweł Olkowski i Bartosz Białkowski dodatkowo przeżywają gorycz spadku.

Szymon Mierzyński
Bartosz Białkowski Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Ipswich Town tego ostatniego (31-letni bramkarz zagrał w pełnym wymiarze) uległo na wyjeździe Preston North End aż 0:4, zaś Bolton Wanderers Olkowskiego (spędził 90 minut na ławce) przegrało u siebie z Aston Villą 0:2.

Zespół z Portman Road i "Kłusaki" zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli i nie mają już nawet matematycznych szans na utrzymanie.

Fatalną wpadkę zaliczyło Leeds United. Ekipa Mateusza Klicha (były pomocnik Cracovii grał do 70. minuty i obejrzał żółtą kartkę) skompromitowała się w starciu z Wigan Athletic. Goście od 14. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Cedrica Kipre'a, ale "Pawie" nie potrafiły tego wykorzystać, bo choć prowadziły po trafieniu Patricka Bamforda, to potem straciły dwa gole i poległy 1:2. Teraz zajmują 3. miejsce w tabeli (dające tylko udział w barażach) i mają 82 pkt. - tyle samo co Sheffield United, któremu ustępują jednak gorszą różnicą bramek.

->Liga Mistrzów 2019: Man City - Tottenham: pograli jak na podwórku! Szalona wymiana ciosów i historyczny sukces "Kogutów"

W pełnym wymiarze zagrał w piątek Kamil Grosicki, a jego Hull City przegrało na The Hawthorns z West Bromwich Albion 2:3. "Tygrysy" w praktyce pogrzebały szanse na udział w barażach o awans do Premier League.

O nic nie powalczy już również Queens Park Rangers, które uległo u siebie Blackburn Rovers 1:2. Paweł Wszołek wyszedł w podstawowym składzie londyńczyków i spędził na boisku 74 minuty.

->"Il Mattino": Liverpool znów przygląda się Zielińskiemu, Napoli osiągnęło porozumienie z Milikiem

Bolton Wanderers - Aston Villa 0:2 (0:0)
0:1 - Jack Grealish 47'
0:2 - Tammy Abraham 57'

Leeds United - Wigan Athletic 1:2 (1:0)
1:0 - Patrick Bamford 17'
1:1 - Gavin Massey 44'
1:2 - Gavin Massey 62'

Preston North End - Ipswich Town 4:0 (2:0)