Premier Liga: wygrana Lokomotiwu Moskwa z FK Rostów. Asysta Macieja Rybusa, grał Grzegorz Krychowiak

Lokomotiw Moskwa wciąż bez porażki w rundzie wiosennej Premier Ligi. Tym razem moskiewska ekipa, z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem w składzie, w meczu 25. kolejki pokonała FK Rostów 2:1.

Tomasz Rosiński
Maciej Rybus (po prawej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Maciej Rybus (po prawej)
Lokomotiw dotychczas na wiosnę 2019 roku spisywał się dobrze i w środę chciał przedłużyć swoją serię bez porażki w lidze (do 9 kolejnych spotkań bez przegranej), co mu się udało zrealizować.

Potyczka rozpoczęła się znakomicie dla gości, którzy już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Aleksiej Miranczuk zagrał świetne podanie po Jeffersona Farfana, a ten płaskim strzałem pokonał Siergieja Pesjakowa.

Zespół z Moskwy miał przewagę optyczną, dłużej utrzymywał się przy piłce, ale w 39. minucie stracił bramce po pewnym strzale Aleksieja Jonowa z rzutu karnego, który został podyktowany za faul na Aleksandrze Zujewie.

Po zmianie stron podrażnieni piłkarze Lokomotiwu Moskwa długo walczyli o swoje drugie trafienie podczas tej konfrontacji i dopięli swego w 83. minucie. Wtedy to dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Maciej Rybus, a celnie główkował Farfan, kompletując dublet w tym starciu. Jak się później okazało, Peruwiańczyk ustalił wynik ten rywalizacji.

Premier Liga, 25. kolejka:

FK Rostów - Lokomotiw Moskwa 1:2 (1:1)
0:1 - Jefferson Farfan 5'
1:1 - Aleksiej Jonow 39' (k.)
1:2 - Jefferson Farfan 83'

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.

Czołówka tabeli Premier Ligi:

Miejsce Zespół Mecze Z R P Bramki Punkty
1. Zenit Sankt Petersburg 25 17 3 5 45:23 54
2. Lokomotiw Moskwa 25 13 7 5 36:23 46
3. CSKA Moskwa 25 12 8 5 36:16 44
4. FK Krasnodar 25 12 7 6 44:22 43

Czytaj też: -> Grzegorz Krychowiak wolny czas spędza na nauce. Reprezentant Polski uczy się rosyjskiego -> Krychowiak regeneruje się po ciężkich meczach. W Lokomotiwie jest niezastąpiony

Czy Lokomotiw Moskwa zakończy sezon w czołowej "dwójce" rosyjskiej Premier Ligi?