Puchar Niemiec: bez niespodzianki w Hamburgu. RB Lipsk pierwszym finalistą

W półfinałowym meczu Pucharu Niemiec Hamburger SV przegrał przed własną publicznością z RB Lipsk 1:3. Drugim finalistą będzie triumfator meczu Bayern Monachium - Werder Brema.

Łukasz Witczyk
piłkarze RB Lipsk Getty Images / TF-Images/ / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
Hamburger SV był jedynym zespołem z 2. Bundesligi w stawce półfinalistów Pucharu Niemiec. Kibice tego klubu tęsknią za najwyższą klasą rozgrywkową i na mecz z RB Lipsk na stadion przybyło ich ponad 50 tysięcy. Miejscowi liczyli na to, że w starciu z zespołem spod znaku czerwonego byka uda się sprawić sensację i wywalczyć awans do finału. Marzeń o europejskich pucharach nie udało się jednak spełnić.

Już w 12. minucie RB Lipsk objął prowadzenie. Po wrzutce z rzutu rożnego Yussuf Poulsen strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Duńczyk wykorzystał błąd defensywy i nie dał szans na obronę. Po chwili mogło być 2:0, ale w jednej akcji goście dwukrotnie trafili w słupek. W 24. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania po trafieniu Bakery'ego Jatty, co wlało nadzieję w serca fanów z Hamburga.

Jednak w drugiej połowie to RB Lipsk było stroną dominującą. Skrzydła gospodarzom podciął samobójczy gol Vasilije Janjicicia, który starał się wybić piłkę na rzut rożny, ale uczynił to na tyle niefortunnie, że trafił do własnej bramki. Goście w 72. minucie dobili rywali po trafieniu Emila Forsberga.

Tym samym RB Lipsk po raz pierwszy w swojej historii awansował do finału Pucharu Niemiec. Rywalem będzie zwycięzca środowego spotkania pomiędzy Bayernem Monachium i Werderem Brema. Jego początek zaplanowano na godzinę 20:45.

Hamburger SV - RB Lipsk 1:3 (1:1)
0:1 - Yussuf Poulsen 12'
1:1 - Bakery Jatta 24'
1:2 - Vasilije Janjicic (sam.) 53'
1:3 - Emil Forsberg 72'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)