Ekstraklasa: Lech - Legia. Wyjątkowy mecz dla Radosława Cierzniaka. Urodziny bramkarza Legii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Radosław Cierzniak
Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Radosław Cierzniak

Radosław Cierzniak 24 kwietnia kończy 36 lat. Bramkarz swoje urodziny będzie obchodził na stadionie w Poznaniu. Jubilat jest typowany do wyjściowego składu Legii Warszawa na środowy mecz z Lechem.

"Życzymy Legioniście samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Wszystkiego najlepszego Radku!" - czytamy na oficjalnej stronie Legii Warszawa. Jej bramkarz, Radosław Cierzniak w środę obchodzi 36. urodziny.

Jubilat spędzi je na stadionie Lecha Poznań. Cierzniak pojechał z Legią do stolicy Wielkopolski i wieczorem rozegra mecz 32. kolejki Lotto Ekstraklasy. Najprawdopodobniej to on będzie strzegł bramki mistrza Polski od pierwszej minuty. Polak wrócił między słupki, bo poważnej kontuzji żeber doznał 19-letni Radosław Majecki. W ostatnich sześciu ligowych meczach w wyjściowym składzie Wojskowych bronił Cierzniak. W tym czasie puścił sześć bramek i zachował trzy czyste konta.

Dariusz Tuzimek: Niech już prezes nie majsterkuje przy pierwszym trenerze

Radosław Cierzniak jest zawodnikiem Legii od marca 2016 roku. W barwach warszawian zaczął regularnie bronić dopiero w tym sezonie.

Z 36-latkiem składzie zespół gra o obronę mistrzostwa Polski. Po wygranym spotkaniu z Cracovią (1:0) Legioniści wrócili na fotel lidera Lotto Ekstraklasy. W Poznaniu zagrają o utrzymanie pierwszej pozycji. Początek spotkania w środę o godzinie 20:30.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty