Niewiarygodny rzut karny w Australii. Eric Bautheac zawstydził bramkarza

Takie wykonanie rzutu karnego zdarza się niezwykle rzadko. Eric Bautheac w meczu australijskiej A-League pomiędzy Brisbane Roar i Adelaide United (3:5) zawstydził bramkarza gości.

Łukasz Witczyk
Niewiarygodny rzut karny w Australii Twitter / Niewiarygodny rzut karny w Australii
Była 61. minuta spotkania pomiędzy Brisbane Roar i Adelaide United. Na tablicy wyników był remis 2:2. Arbiter podyktował rzut karny, a do piłki podszedł Eric Bautheac. 31-letni Francuz stanął przed szansą na to, by wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie. Piłkarz Brisbane Roar zawstydził bramkarza rywali.

Bautheac uderzył po ziemi w środek bramki. Golkiper rzucił się w róg i nie miał szans na to, by obronić strzał rywala. Po tym uderzeniu było 3:2 dla Brisbane Roar, ale ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 5:3 na korzyść zespołu Adelaide United. Media już to zagranie okrzyknęły "fałszywym Panenką".

Francuz to były zawodnik Lille OSC i OGC Nice. W 2017 roku przeniósł się do grającego w A-League Brisbane Roar. W tym sezonie rozegrał dla tego zespołu 24 spotkania, w których strzelił siedem bramek i pięć razy asystował przy trafieniach kolegów.