Premier League: drużyna Łukasza Fabiańskiego sprawiła derbową sensację! Czyste konto Polaka

Sensacja w derbach Londynu! West Ham United Łukasza Fabiańskiego pokonał na wyjeździe Tottenham Hotspur 1:0 i Polak też dołożył cegiełkę do tego sukcesu.

Szymon Mierzyński
Łukasz Fabiański Getty Images / John Patrick Fletcher / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
"Młoty" przystępowały do gry jako zespół środka tabeli, który o nic konkretnego już nie walczy, ale pokazały dużą ambicję i były bardzo niewygodnym rywalem dla faworyzowanych gospodarzy. Drużyna Mauricio Pochettino nie potrafiła nawet zdominować lokalnego przeciwnika.

Na nowym obiekcie Tottenhamu długo nie padały gole, jednak widowisko było bardzo ciekawe, bo oba zespoły grały otwarty futbol. Pewnie między słupkami radził sobie Łukasz Fabiański, który w pierwszej połowie m. in. wygrał pojedynek sam na sam z Christianem Eriksenem.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. "Koguty" chciały wypracować przewagę, lecz nie do końca im to wychodziło. Bardzo groźne były za to riposty West Hamu i jedna z nich, w 67. minucie przyniosła sensacyjne prowadzenie gości. Marko Arnautović dośrodkował do Michaila Antonio, a ten doskonale przyjął piłkę klatką piersiową i pewnym strzałem skierował ją do siatki obok Hugo Llorisa.

->Premier League: Manchester United - Manchester City. Podopieczni Pepa Guardioli rządzą w mieście i w tabeli

Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i odkryli się, jednak niewiele z tego wynikało. Groźniejsze były kontry "Młotów" i prędzej to one zdobyłyby drugą bramkę, niż rywal wyrównał.

Ostatecznie jednak więcej goli nie zobaczyliśmy i Tottenham doznał pierwszej porażki na nowym stadionie. Wciąż jest na 3. miejscu w tabeli Premier League, lecz może stracić trzypunktową przewagę nad Chelsea, jeśli w niedzielę ekipa Maurizio Sarriego pokona na wyjeździe Manchester United.

West Ham zaś umocnił się na 11. pozycji. Fabiański w 36. występie w obecnym sezonie po raz szósty zachował czyste konto.