Puchar Francji. Brutalny atak Kyliana Mbappe. Sędzia wyrzucił go z boiska

Kylian Mbappe Lottin nie dokończył finałowego meczu Pucharu Francji. Piłkarz Paris Saint-Germain w końcówce dogrywki został wyrzucony z boiska za brutalny faul na Damienie Da Silvie.

Łukasz Witczyk
Kylian Mbappe Lottin (P) Getty Images / Na zdjęciu: Kylian Mbappe Lottin (P)
W meczu finałowym Pucharu Francji nie popisał się Kylian Mbappe Lottin. Piłkarz Paris Saint-Germain miał kilka szans do tego, by pokonać bramkarza i zapewnić swojej drużynie trofeum, ale ani razu nie zdołał pokonać bramkarza. Do tego w 118. minucie został ukarany czerwoną kartką z powodu brutalnego faulu na Damienie Da Silvie.

Arbiter nie miał wątpliwości. Mbappe walcząc o piłkę bezmyślnie zaatakował piłkarza Stade Rennais. Francuz wyprostowaną nogą kopnął rywala, który długo zwijał się z bólu. Mbappe nie ukrywał swojego zaskoczenia, gdy ujrzał czerwony kartonik.

Paris Saint-Germain po 21 minutach prowadził ze Stade Rennais 2:0, ale rywale odrobili straty i doprowadzili do dogrywki. W niej gole nie padły i o tym, kto zdobędzie Puchar Francji zadecydowała seria rzutów karnych. Te lepiej egzekwowali piłkarze Stade Rennais i to oni sięgnęli po puchar.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)