Ligue 1: fatalna forma Paris Saint-Germain i kolejna porażka

Bardzo słabo w końcówce sezonu prezentuje się Paris Saint-Germain. Tym razem mistrz Francji przegrał ligowe spotkanie z Montpellier HSC 2:3.

Szymon Mierzyński
Juan Bernat (z lewej) i Damien Le Tallec (z prawej) PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Juan Bernat (z lewej) i Damien Le Tallec (z prawej)
Zespół Thomasa Tuchela jest już pewny obrony tytułu (na cztery kolejki przed końcem rozgrywek ma 16 pkt. przewagi nad Lille OSC) i dopadło go spore rozprężenie.

Na Stade de la Mosson do przerwy było 1:1, a oba gole były efektem strzałów samobójczych. Po zmianie stron goście po raz drugi objęli prowadzenie (bramkę po pięknej rulecie zdobył Angel Di Maria), lecz końcówka w wykonaniu podopiecznych Michela Der Zakariana była piorunująca i po dwóch trafieniach w ostatnim kwadransie to oni triumfowali 3:2.

->Klęska Paris Saint-Germain w Pucharze Francji! Trofeum dla Stade Rennais

Montpellier zajmuje teraz 5. miejsce w tabeli Ligue 1 z dorobkiem 54 pkt. (do czwartego AS Saint-Etienne traci pięć "oczek").

Dla PSG wtorkowe niepowodzenie było czwartym w pięciu ostatnich potyczkach. Trzy dni wcześniej mistrz kraju dopuścił do sensacji i przegrał po konkursie rzutów karnych finał Pucharu Francji, ulegając Stade Rennais (po 120 minutach było 2:2).

->Neymar może zostać zawieszony na osiem meczów!

Montpellier HSC - Paris Saint-Germain 3:2 (1:1)
0:1 - Ambroise Oyongo (sam.) 13'
1:1 - Presnel Kimpembe (sam.) 22'
1:2 - Angel Di Maria 63'
2:2 - Andy Delort 80'
3:2 - Souleymane Camara 86'

Montpellier HSC: Benjamin Lecomte - Pedro Mendes, Vitorino Hilton, Daniel Congre, Mathias Suarez (72' Paul Lasne), Damien Le Tallec, Ellyes Skhiri, Ambroise Oyongo, Gaetan Laborde, Florent Mollet (82' Junior Sambia), Andy Delort (82' Soulaymene Camara).

Paris Saint-Germain: Gianluigi Buffon - Colin Dagba, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Juan Bernat, Dani Alves, Leandro Paredes, Julian Draxler, Angel Di Maria, Eric-Maxim Choupo-Moting (46' Layvin Kurzawa), Neymar.

Żółte kartki: Mathias Suarez, Ellyes Skhiri, Damien Le Tallec (Montpellier HSC) oraz Presnel Kimpembe, Juan Bernat, Colin Dagba, Layvin Kurzawa (Paris Saint-Germain).