Wysoka forma Krystiana Bielika. Gol polskiego obrońcy

Krystian Bielik w meczu pomiędzy Charltonem Athletic i Rochdale AFC (4:0) zaprezentował wysoką formę. Młodzieżowy reprezentant Polski zdobył jedną z bramek.

Łukasz Witczyk
Krystian Bielik Newspix / Lukasz Sobala / Press Focus / Na zdjęciu: Krystian Bielik
To przełomowy sezon dla Krystiana Bielika. Obrońca młodzieżowej reprezentacji Polski wraz z Charlton Athletic walczy o awans do The Championship. Drużyna 21-latka zakończyła fazę zasadniczą na trzecim miejscu i będzie rywalizować w barażach. Bielik jest ważnym ogniwem zespołu.

Potwierdził to w sobotnim spotkaniu przeciwko Rochdale AFC. Klub Polaka wygrał 4:0, a Bielik zdobył jedną z bramek. W 75. minucie dostał piłkę w polu karnym i niczym rasowy napastnik pokonał golkipera rywali. Pozostałe bramki strzelili Joe Aribo i Lyle Taylor. Z kolei samobójcze trafienie zaliczył Calvin Andrew.

Bielik w tym sezonie rozegrał 30 spotkań, w których strzelił trzy bramki i zaliczył dwie asysty. Do Charltonu Athletic Polak wypożyczony jest do końca sezonu z Arsenalu. Wcześniej był zawodnikiem Legii Warszawa. W młodzieżowej reprezentacji Polski zaliczył trzy występy i strzelił jedną bramkę.