Bundesliga. Dawid Kownacki z kapitalnym golem! Zobacz bramkę napastnika Fortuny

Dawid Kownacki fantastycznie przymierzył z ostrego kąta, a piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki. Zobacz świetnego gola z meczu Freiburg - Fortuna Duesseldrof.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Dawid Kownacki strzelający gola dla Fortuny Duesseldorf w rozgrywkach Bundesligi Twitter / twitter.com/ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: Dawid Kownacki strzelający gola dla Fortuny Duesseldorf w rozgrywkach Bundesligi
"WOW! Ależ bramka!" - krzyczał komentator Eleven Sports po strzale Dawida Kownackiego. W 31. minucie Kevin Stoeger z środka boiska świetnie wypuścił polskiego napastnika, który w polu karnym uderzył w okienko w kierunku bliższego słupka. Piłka odbiła się od poprzeczki, murawy i wpadła do siatki po bombie naszego reprezentanta.

W zeszły weekend Kownacki mecz z Werderem Brema rozpoczął na ławce rezerwowych. Trener Fortuny Duesseldorf przywrócił 22-latka do podstawowego składu w wyjazdowym meczu z SC Freiburg i była ta trafiona decyzja. Polak strzelił bramkę na 1:1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Zobacz kapitalnego gola Dawida Kownackiego:

Kownacki trafił do Fortuny na sam koniec stycznia na zasadzie wypożyczenia z Sampdorii. Od tego czasu zagrał w Bundeslidze w 9 spotkaniach, w tym 4 razy pojawiał się w podstawowej jedenastce. Przeciwko Freiburgowi zdobył swojego trzeciego gola w rozgrywkach.

Sam Kownacki podkreślał, że dobrze czuje się w Niemczech i nie chce wracać do Sampdorii, gdzie dostawał bardzo mało szans w pierwszej części sezonu. Również Fortuna liczy na pozostanie 22-latka i szykuje się na wymianę z włoskim klubem (więcej TUTAJ).

Czy Fortuna wykupi Dawida Kownackiego po sezonie?