Liga Mistrzów 2019. Ajax - Tottenham. Wpis za wpisem na Twitterze Zbigniewa Bońka

Drugie rewanżowe spotkanie półfinałowe w Lidze Mistrzów przyniosło nie mniej emocji niż pierwsze. Tottenham uciekł znad przepaści i jest w finale. Sporo komentarzy do meczu i w ogóle całych rozgrywek zamieścił na swoim Twitterze Zbigniew Boniek.

Szymon Łożyński
Zbigniew Boniek Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
Gdy w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Lucas Moura strzelił bramkę na 3:2 dla Tottenhamu, która zagwarantowała Kogutom awans do finału rozgrywek, prezes PZPN zamieścił krótki, ale dosadny komentarz.

Później prezes PZPN zwrócił uwagę, że w finale tegorocznych europejskich pucharów (Liga Mistrzów i Liga Europy) najprawdopodobniej zagrają aż cztery zespoły angielskie. W decydującym meczu Champions League już są Liverpool FC i Tottenham, a w Lidze Europy krok od finału są Chelsea FC i Arsenal FC.

Wyniki osiągane przez angielskie drużyny na europejskich arenach jeszcze bardziej imponują, biorąc pod uwagę jak bardzo intensywny jest kalendarz piłkarski na wyspach. Podkreślił to Zbigniew Boniek.

Jeszcze kilka tygodni temu głośno mówiło się o możliwych zmianach w Lidze Mistrzów. Tegoroczne półfinały i nieprawdopodobne zwroty akcji udowodniły jednak, że rozgrywki mają się znakomicie i nie potrzeba w nich zmian. Zwrócił na to uwagę Zbigniew Boniek, który po włosku napisał "Chcą zmienić Champions League, ale dlaczego?".

Przypomnijmy, że we wtorek Liverpool odrobił straty z wyjazdowej porażki z FC Barceloną (0:3), wygrywając u siebie 4:0. Tym samym to podopieczni Jurgena Kloppa awansowali jako pierwsi do finału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Dzień później Tottenham przegrywał do przerwy 0:2 w Amsterdamie z Ajaksem, a w dwumeczu było już 0:3. W drugiej połowie gracze z Londynu strzelili jedna trzy bramki, wygrali 3:2 (w dwumeczu 3:3) i dzięki lepszemu bilansowi goli na wyjeździe, zostali drugimi finalistami rozgrywek.