Liga Mistrzów 2019. Ajax - Tottenham. Christian Eriksen: Lucas Moura zasłużył na pomnik!

Lucas Moura strzelił trzy bramki przeciwko Ajaksowi Amsterdam (3:2) i wprowadził Tottenham do finału Ligi Mistrzów. - Mam nadzieję, że otrzyma pomnik w Anglii! - mówi pomocnik Christian Eriksen.

Jakub Artych
Christian Eriksen i Lucas Moura Getty Images / Chris Brunskill/Fantasista / Na zdjęciu: Christian Eriksen i Lucas Moura
Takiego przebiegu półfinałów Ligi Mistrzów nie wymyśliłby sam Alfred Hitchcock. We wtorek stratę z pierwszego meczu odrobił Liverpool (4:0), a w środę Tottenham, który przypieczętował awans dopiero w 95. minucie (3:2). Wszystkie trzy bramki dla "Kogutów" strzelił Lucas Moura, który rozegrał najlepszy mecz w życiu (wypowiedź Brazylijczyka przeczytasz TUTAJ).

- Mam nadzieję, że po tym meczu Lucas Moura otrzyma pomnik w Anglii - mówi dla BT Sport Christian Eriksen, który dodaje: - Bycie w finale Ligi Mistrzów jest wspaniałe. Gdybyśmy przegrali cztery lub pięć do zera, nie bylibyśmy wtedy w stanie spojrzeć w lustro.

Podobnie jak Liverpool, Tottenham przystępował do rywalizacji osłabiony brakiem największej gwiazdy. W Amsterdamie zabrakło między innymi Harry'ego Kane'a. Oprócz tego po pierwszej połowie przegrywał już 0:2 i mało kto wierzył, że podopieczni Mauricio Pochettino są w stanie odwrócić losy tego meczu.

Eriksen nie szuka wymówek i mówi wprost, że Ajax był lepszy. - To był trochę absurdalny mecz. Zawodnicy z Amsterdamu grali lepiej od nas, ale mieliśmy dużo szczęścia i strzeliliśmy trzy gole. To duża ulga - podkreśla reprezentant Danii.

Liverpool i Tottenham Hotspur w niesamowity sposób odwróciły wyniki półfinałowych meczów w Lidze Mistrzów i awansowały do finału rozgrywek. Tym samym po raz trzeci w europejskich pucharach dwie angielskie drużyny zagrają w decydującym starciu.

Finał Ligi Mistrzów Tottenham - Liverpool odbędzie się 1 czerwca w Madrycie na stadionie Wanda Metropolitano.