Serie A. Fiorentina - AC Milan. Licznik bez bramki Krzysztofa Piątka tyka. Najdłuższa seria Polaka

Nie było przełamania Krzysztofa Piątka. W 36. kolejce Serie A Milan pokonał na wyjeździe Fiorentinę 1:0, ale Polak nie zdobył gola. Tym samym nie trafił do bramki rywala w sześciu kolejnych meczach we Włoszech i od ponad 500 minut.

Szymon Łożyński
Krzysztof Piątek Getty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Licznik Krzysztofa Piątka bez bramki dla AC Milan wynosi po sobotnim meczu 517 minut. Ostatni raz napastnik reprezentacji Polski trafił do siatki przeciwnika w hitowym starciu z Juventusem Turyn w 31. kolejce Serie A (Milan przegrał z mistrzem Włoch 1:2).

Od tego spotkania podopieczni Gennaro Gattuso rozegrali sześć pojedynków (pięć w lidze i rewanż w półfinale Pucharu Włoch), ale żadnego gola nie zdobył Piątek. To najdłuższa strzelecka niemoc 23-latka, odkąd przed sezonem 2018/2019 trafił do Serie A.

Poprzednio Piątek nie strzelił bramek w pięciu meczach Genoa CFC od 20 października do 25 listopada 2018 roku. Mimo kryzysu formy, liczby Polaka w bieżącym sezonie i tak są imponujące. W Serie A były napastnik Cracovii zdobył 21 bramek, a w Pucharze Włoch 8 razy wpisał się na listę strzelców.

W sobotnim starciu z Fiorentiną Gennaro Gattuso zdjął z boiska Krzysztofa Piątka w 74. minucie. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Hakan Calhanoglu. AC Milan wygrał 1:0 ze słabo grającą w tym roku ACF Fiorentiną i zachował szansę na miejsce w pierwszej czwórce Serie A, które gwarantuje udział w kolejne edycji Ligi Mistrzów.

Statystyki Krzysztofa Piątka w meczu ACF Fiorentina - AC Milan wg SofaScore:

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Krzysztof Piątek strzeli w tym sezonie ligowym przynajmniej jeszcze jedną bramkę?