Skandal w Szwajcarii. Chuligani Grasshoppers Zurych wtargnęli na boisko

Do skandalu doszło podczas spotkania ligi szwajcarskiej między FC Luzern a Grasshoppers Zurych (4:0). Wściekli chuligani gości wtargnęli na boisko i doprowadzili do przerwania meczu. Domagali się koszulek od piłkarzy i kazali im zejść na czworaka.

Karol Wasiek
kibice Grasshoppers Zurych YouTube / Youtube / Na zdjęciu: kibice Grasshoppers Zurych
Do skandalicznych scen doszło w 70. minucie, tuż po czwartym golu dla FC Luzern. Kibice Grasshoppers Zurych, wściekli na postawę zawodników, najpierw zagrozili, a po chwili wtargnęli na płytę boiska, doprowadzając tym samym do przerwania meczu.

Na filmie widać, że ochrona tylko się biernie przyglądała, w ogóle nie zareagowała na opuszczenie przez nich swojego sektora. Po kilku minutach na płycie pojawiła policja, która utworzyła specjalną linię blokującą ich dostęp do boiska.

Piłkarze Grasshoppers zostali też zmuszeni do oddania kibolom swoich koszulek. Część zawodników postąpiła zgodnie z ich "życzeniem", choć nie obyło się bez szarpaniny. Fani nakazali też, że mają zejść do szatni na czworaka, bo "są psami niegodnymi noszenia tych barw".

Zobacz awanturę podczas meczu:

Po 15 minutach oczekiwania na uspokojenie sytuacji mecz zakończono. Ostateczną decyzję w sprawie wyniku podejmie szwajcarska federacja (najprawdopodobniej orzeczony zostanie walkower z podtrzymanym rezultatem 4:0 - przyp. red.).

Warto dodać, że klub stanowczo potępia zachowanie swoich kibiców. - To już drugi raz w ciągu kilku tygodni, kiedy dochodzi do takich wydarzeń. To wstydliwe i po prostu niedopuszczalne - napisano w oświadczeniu. Sprawą ma zająć się szwajcarska policja.

Wcześniej w tym sezonie przedwcześnie zakończono starcie Grasshopers ze Sion, kiedy przy stanie 0:3 fani obrzucili boisko petardami.

Przypomnijmy, że Grasshopers jest 27-krotnym mistrzem Szwajcarii. Spadł do 2. ligi po raz pierwszy od 70 lat.