Serie A: wysoka wygrana Bologni FC. Łukasz Skorupski bez interwencji

Zwycięstwo 4:1 z Parmą praktycznie gwarantuje Bologni FC utrzymanie w Serie A. Łukasz Skorupski skapitulował po jedynym celnym strzale przeciwnika.

Łukasz Skorupski Getty Images / Nicolo Campo / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Sinisa Mihajlović został trenerem Bologni FC 29 stycznia, czyli w tygodniu przed meczem z Parmą minęło 100 dni kadencji Serba. W tym okresie drużyna Łukasza Skorupskiego zdobyła 26 z możliwych 45 punktów. Dla porównania pod wodzą Filippo Inzaghiego uzbierała 13 "oczek", a Parma w identycznym okresie 10 punktów. W ten sposób rewelacyjny w rundzie jesiennej beniaminek został sąsiadem podopiecznych Mihajlovicia w tabeli, a po poniedziałkowej porażce znalazł się nawet za nimi.

Bologna ma dwa punkty więcej niż Parma i pięć więcej niż otwierające strefę spadkową Empoli FC. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki, więc pozostanie w elicie podopiecznych Mihajlovicia jest praktycznie pewne.

W Bologni wystąpili dwaj bramkarze, którzy od początku sezonu nie opuszczają posterunku. Łukasz Skorupski i Luigi Sepe zagrali od początku do końca we wszystkich kolejkach. Polak zachował czyste konto 10 razy, a Włoch dziewięć. W poniedziałek nie udało się zagrać "na zero" żadnemu z nich.

W pierwszej połowie więcej pracy miał Sepe, ponieważ to kompani z pola Skorupskiego ruszyli do ataku. Nie minęło pięć minut, a bramkarz Parmy zatrzymał piłkę po trzech celnych strzałach. Skorupski przez 45 minut nie interweniował ani razu i trudno sobie przypomnieć, czy miał piłkę w dłoniach. Najwyżej, kiedy ustawiał ją sobie do wznowienia po jedynym, niecelnym strzale beniaminka w pierwszej części.

Bologna FC potwierdziła przewagę po przerwie. Nie było w tym nic dziwnego. Ostatnich 18 goli zdobyła w drugich połowach. W 52. minucie Riccardo Orsolini pokonał Sepe strzałem po ziemi z obrębu pola karnego. W 59. minucie było już 2:0 dzięki uderzeniu Ericka Pulgara z rzutu wolnego, które przepuścił kompletnie zdezorientowany bramkarz. Na 3:0 trafił Lyanco w 72. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W taki sposób drużyna z Bolonii zapewniła sobie szóste zwycięstwo z rzędu na Stadio Renato Dall'Ara, a takiej serii nie miała od 2002 roku, kiedy odniosła osiem wygranych z kolei u siebie.

Między drugim a trzecim golem z boiska wyleciał Bruno Alves, którego sędzia ukarał czerwoną kartką za niesportowe zachowanie. Dziesięciu przyjezdnych miało problem ze zbliżeniem się do bramki Skorupskiego, ale gola i tak zdobyli. Polak skapitulował po jedynym celnym uderzeniu Parmy. Pokonał go Roberto Inglese w sytuacji sam na sam. Ostatnie kopnięcie do siatki też wykonał gość, tyle że Francisco Sierralta trafił do własnej bramki i ustalił wynik na 4:1 dla Bologni.

Bologna FC - Parma Calcio 1913 4:1 (0:0)
1:0 - Riccardo Orsolini 52'
2:0 - Erick Pulgar 59'
3:0 - Lyanco 72'
3:1 - Roberto Inglese 81'
4:1 - Francisco Sierralta (sam.) 84'

Bologna: Łukasz Skorupski - Ibrahima Mbaye, Danilo Larangeira (86' Gabriele Corbo), Lyanco, Ladislav Krejci - Blerim Dzemaili, Erick Pulgar, Roberto Soriano (75' Mattias Svanberg) - Riccardo Orsolini, Mattia Destro (66' Federico Santander), Rodrigo Palacio

Parma: Luigi Sepe - Simone Iacoponi, Bruno Alves, Alessandro Bastoni - Marcello Gazzola (60' Luca Siligardi), Luca Rigoni, Matteo Scozzarella, Mattia Sprocati (65' Francisco Sierralta), Federico Dimarco - Gervinho, Fabio Ceravolo (60' Roberto Inglese)

Żółte kartki: Soriano (Bologna) oraz Dimarco, Rigoni, Gervinho, Alves, Scozzarella (Parma)