Puchar Rosji: zespół Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa w finale

Lokomotiw Moskwa zameldował się w finale Pucharu Rosji, w którym zmierzy się z Uralem Sverdlovsk Oblast. W rewanżowym meczu 1/2 finału moskiewski zespół, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, pokonał FK Rostów 2:0.
Tomasz Rosiński
East News / KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej)

Lokomotiw w pierwszym starciu obydwu drużyn tylko zremisował z FK 2:2 i nie był faworytem rewanżowej konfrontacji.

Jednakże w drugiej potyczce przyjezdni byli zdecydowanie skuteczniejsi od rywala i to oni awansowali do finału PR.

Wynik spotkania w drugiej minucie doliczonego czasu gry otworzył Rifat Zhemaletdinow. Natomiast w 62. minucie trafienie zaliczył Fiodor Smołow i jak się później okazało ustalił wynik tej rywalizacji.

Krychowiak rozegrał cały mecz, natomiast Maciej Rybus znalazł się poza kadrą drużyny z Moskwy.