II liga: Radomiak dostał lanie na pożegnanie. Szybka kanonada Górnika Łęczna

Radomiak przegrał ostatni mecz w sezonie 2:5 z Górnikiem Łęczna. Drużynie Marcina Broniszewskiego wystarczyło 37 minut na strzelenie pięciu goli.

piłkarze Radomiaka Radom Getty Images / Aleksandra Krzeminska / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom
Tydzień temu Radomiak Radom zagwarantował sobie długo wyczekiwany awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy. W spektakularnym stylu, ponieważ zdemolował 5:0 Siarkę Tarnobrzeg. W ostatniej kolejce sezonu podopieczni Dariusza Banasika mogli delektować się swoim sukcesem i zapewnić sobie pierwsze miejsce w tabeli na zakończenie rozgrywek. Wystarczy jednak spojrzeć na wynik, żeby zobaczyć, że gra bez presji i po zmianach w składzie, nie wyszła liderowi na dobre i po efektownej wygranej, poniósł prawie równie widowiskową klęskę.

Pierwszego gola strzelił Peter Mazan dla Radomiaka. Był to miły złego początek dla przyjezdnych. Między 31. a 68. minutą stracili pięć goli. Górnik urządził sobie szybką kanonadę i zagwarantował zwycięstwo 5:2. Jego najskuteczniejszym piłkarzem był Dawid Dzięgielewski, który strzelił dwa gole. Już w 56. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Igor Korczakowski, co później kosztowało łęcznian stratę jednej bramki.

Radomiak wpuścił najwięcej goli w jednym meczu w sezonie. Górnik zdobył pięć bramek po raz drugi w rozgrywkach i zrewanżował się prawie w stu procentach za porażkę 1:5 poniesioną jesienią w Radomiu. Ekipa z Łęcznej przeskoczyła na dziewiąte miejsce w górnej połowie tabeli, a w niedzielę wyjaśni się, czy zakończy rozgrywki na tej lokacie.

Górnik Łęczna - Radomiak Radom 5:2 (3:1)
5:2 - Jakub Rolinc 85'

Górnik: Adrian Kostrzewski - Maciej Orłowski, Piotr Rogala, Tomasz Midzierski, Paweł Sasin - Adrian Łuszkiewicz, Kacper Jodłowski (82' Robert Pisarczuk) - Filip Szewczyk (86' Szymon Klepacki), Igor Korczakowski, Marcin Pigiel (72' Jakub Cielebąk) - Dawid Dzięgielewski (64' Paweł Wojciechowski)

Radomiak: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik (78' Konrad Witkowski), Michał Grudniewski (46' Karol Kucharski), Martin Klabník, Jakub Wawszczyk - Peter Mazan (62' Meik Karwot), Michał Kaput - Bruno Luz (62' Jakub Rolinc), Maciej Filipowicz, Patryk Winsztal - Dominik Sokół

Żółte kartki: Korczakowski, Jodłowski (Górnik) oraz Grudniewski, Kaput (Radomiak)

Czerwona kartka: Igor Korczakowski (Górnik) /56' - za drugą żółtą/

Sędzia: Dawid Wiśniewski (Olsztyn)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak Radom potrzebuje wzmocnień przed kolejnym sezonem?