Trzeci spadek w ciągu trzech lat. Fatalna seria Bartosza Śpiączki

Dla Bartosza Śpiączki trzy ostatnie sezony nie są udane. Piłkarz w każdym z nich wraz ze swoimi klubami spadał do niższej ligi. W tym roku był zawodnikiem GKS-u Katowice, który zajął 17. miejsce w Fortuna I lidze.

Łukasz Witczyk
Bartosz Śpiączka Newspix / Lukasz Sobala / Press Focus / Na zdjęciu: Bartosz Śpiączka
Spadek GKS-u Katowice do II ligi jest dużą niespodzianką. Klub mający wysoki budżet miał walczyć o awans do Lotto Ekstraklasy. Jednak w ostatnim meczu sezonu katowiczanie przegrali z Bytovią Bytów 1:2, tracąc gola w 97. minucie po strzale bramkarza Andrzeja Witana. Przy jednoczesnym triumfie Wigier Suwałki nad Rakowem Częstochowa (2:1) oznaczało to spadek GKS-u.

Jednym z piłkarzy śląskiego klubu był Bartosz Śpiączka. Napastnik w tym sezonie strzelił cztery bramki w 23 meczach, które rozegrał dla GieKSy. W 92. minucie meczu z Bytovią miał szansę, by wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale zmarnował stuprocentową okazję. Gol ten dałby katowiczanom utrzymanie.

Dla Śpiączki był to trzeci spadek w trzech ostatnich sezonach. Rok temu był zawodnikiem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, która nie zdołała utrzymać się w Lotto Ekstraklasie. Wtedy Śpiączka wystąpił w 36 meczach i strzelił zaledwie trzy bramki.

Z kolei w sezonie 2016/2017 Śpiączka był graczem Górnika Łęczna, który również nie utrzymał się w elicie. Wtedy napastnik wystąpił w 32 spotkaniach i dziesięciokrotnie pokonał bramkarzy rywali. Wcześniej piłkarz był zawodnikiem m.in. Podbeskidzia Bielsko-Biała, Floty Świnoujście czy Dyskoboli Grodzisk Wlkp.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy spadek GKS-u Katowice do II ligi jest dla ciebie zaskoczeniem?