Chorwacja: dwie bramki Damiana Kądziora i zwycięstwo Dinama Zagrzeb

Dinamo Zagrzeb pokonało Inter Zapresic 3:2, a duży udział miał w tym Damian Kądzior. Polak zdobył dwie bramki dla swojego klubu.

Michał Jankowski
Damian Kądzior w barwach Dinama Zagrzeb Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Damian Kądzior w barwach Dinama Zagrzeb
Damian Kądzior w tym miesiącu zagrał jedynie 17 minut w spotkaniu z NK Lokomotiva Zagrzeb. Poprzednie dwa mecze przesiedział na ławce rezerwowych. Tym razem trener Nenad Bjelica postanowił dać mu szansę gry w pierwszym składzie przeciwko Interowi Zapresic.

Polak odwdzięczył się za zaufanie byłemu trenerowi Lecha Poznań i strzelił dwa gole. Pierwszy raz do bramki rywali trafił w 5., a drugi raz w 17. minucie. Gole Kądziora znakomicie ułożyły mecz Dinamo. Inter Zapresic zdołał co prawda wyrównać przed przerwą, ale ostatecznie zagrzebianie wygrali 3:2.

Piast Gliwice - jak zbudować dobry klub za niewielkie pieniądze

Kądzior na murawie spędził 90 minut. W meczu Inter - Dinamo wystąpiło jeszcze kilku piłkarzy znanych z boisk Lotto Ekstraklasy. W barwach Dinama cały mecz rozegrał Mario Situm (były gracz Lecha Poznań), a w drużynie Interu wystąpili dwaj byli piłkarze Cracovii: Sierdier Sierdierow i Antonini Culina
. Na ławce zasiadł Emir Dilaver, który w zeszłym sezonie grał w Lechu, a obecnie jest zawodnikiem Dinama.

Liczby bezlitosne dla Realu Madryt. Najgorszy sezon od 20 lat!

Klub z Zagrzebia zajmuje pierwsze miejsce w lidze chorwackiej. Ma aż 23 punkty przewagi nad HNK Rijeka.

Damian Kądzior w tym sezonie rozegrał łącznie 40 meczów. Zdobył w nich 8 bramek i zaliczył 11 asyst.

Czy Damian Kądzior powinien otrzymać powołanie do reprezentacji Polski?