Serie A: Bartłomiej Drągowski doceniony przez włoskie media po meczu Empoli FC - Torino FC

Bartłomiej Drągowski rozegrał dobry mecz przeciwko Torino. Empoli wygrało 4:1 i wydostały się ze strefy spadkowej. Zdaniem włoskich mediów Polak był solidnym graczem, a przy straconej bramce nie miał nic do powiedzenia.

Michał Jankowski
Bartłomiej Drągowski Getty Images / Nicolò Campo/LightRocket / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Efektowne zwycięstwo Empoli z Torino pozwoliło wydostać się drużynie Bartłomieja Drągowskiego ze strefy spadkowej (więcej TUTAJ). Polski bramkarz nie miał wiele pracy. Obronił cztery strzały z pola karnego. Pokonany został w 56. minucie przez Iago Falque. Drągowski nie miał jednak szans na interwencję, ponieważ zawodnik Torino wykazał się niesamowicie precyzyjnym strzałem w długi róg i piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od słupka.Podobnego zdania są włoskie media, które nie obwiniają Polaka za straconego gola."Nie mógł nic zrobić" - pisze calciomercato.com. Dziennikarze tego serwisu przyznali Drągowskiego notę 6.5. "Zawsze uważny i czujny" - czytamy.
Opracowanie sofascore.com

Bramkarz Empoli największe pochwały otrzymał za interwencję po strzale Andreę Belottiego. Notę 6.5 przyznał Drągowskiemu również serwis calcioweb.eu.

Algorytm sofascore.com ocenił grę 21-letniego bramkarza na 7.1. Z kolei według whoscored.com zasłużył on na notę 7.0.

Serie A: czterech Polaków, zero goli w meczu Chievo Werona - Sampdoria Genua

Bartłomiej Drągowski w barwach Empoli występuje od stycznia na zasadzie wypożyczenia z Fiorentiny. Do tej pory rozegrał 13 meczów, w których wpuścił 22 bramki. Trzykrotnie zachował czyste konto. Zazwyczaj otrzymywał jednak bardzo wysokie noty za swoją postawę.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Bartłomiej Drągowski powinien odejść z Fiorentiny?