Serie A: przełamanie Krzysztofa Piątka. Zobacz bramkę Polaka w meczu z Frosinone (wideo)

Krzysztof Piątek po pięciu meczach bez zdobytej bramki, przełamał złą passę i pokonał bramkarza Frosinone. Był to 22. gol Polaka w tym sezonie Serie A. Milan wygrał 2:0 i ma spore szanse na grę w Lidze Mistrzów.
Michał Jankowski
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Ostatnie tygodnie nie były najlepsze dla Krzysztofa Piątka. Polak nie zdobył bramki w pięciu meczach, co było jego najdłuższą serią bez gola w Serie A. Ostatni raz Piątek trafił do bramki rywala w starciu z Juventusem Turyn, które odbyło się 6 kwietnia. Niemoc Polaka trwała dokładnie 564 minuty.

23-letni napastnik przełamał się w niedzielnym meczu z Frosinone i w drugiej połowie strzelił gola, który dał Milanowi prowadzenie. Piątek przeciął tor lotu piłki po strzale Fabio Boriniego i z bliska pokonał bezradnego bramkarza.

Bartłomiej Drągowski doceniony przez włoskie media po meczu Empoli FC - Torino FC

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Milanu 2:0 (więcej TUTAJ). Drugiego gola strzelił Suso. Rossoneri wrócili na czwarte miejsce w tabeli Serie A, które daje prawo gry w Lidze Mistrzów. Aby je utrzymać Atalanta Bergamo musi przegrać z Juventusem Turyn. Do końca sezonu pozostała jeszcze jedna kolejka.

Źródło: sofascore.com

Piątek ma na swoim koncie 22 bramki w Serie A. Strzelił również osiem goli w Pucharze Włoch.

Czy AC Milan zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów?