Mistrzostwa świata U-20 2019: Senegal rewelacją "polskiej" grupy! Pewna wygrana z Kolumbią

Zwycięstwo z Tahiti wielkiego wrażenia nie zrobiło, ale ta wygrana już działa na wyobraźnię! Senegal pokonał Kolumbię i wyrasta na rewelację grupy B mistrzostw świata U-20.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Senegalu U-20 Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: reprezentacja Senegalu U-20
Ekipa z Afryki rozegrała bardzo dobre spotkanie, sprawiała lepsze wrażenie od samego początku i zdominowała rywala, który trzy dni temu bez trudu ograł Polaków 2:0.

Obie bramki padły z rzutów karnych. Pierwszy został podyktowany jeszcze przed przerwą, gdy Anderson Arroyo bezpardonowo sfaulował w obrębie szesnastki Ibrahimę Niane. Z "wapna" pewnie trafił sam poszkodowany, całkowicie myląc Kevina Miera.

Druga jedenastka miała miejsce w końcówce po faulu na Ousseynou Niangu. Ją egzekwował Dion Lopy i też udało mu się zmylić bramkarza, przez co bez trudu skierował piłkę do siatki.

->Polska - Tahiti. Znamy skład Biało-Czerwonych

Senegalczykom jeszcze przy stanie 0:0 udało się strzelić skutecznie z gry. Zrobił to Niane, tyle że ze spalonego i po analizie VAR sędzia Michael Oliver słusznie bramki nie uznał.

Senegal wygrał 2:0 i z kompletem punktów, a także imponującym bilansem goli (5:0) lideruje w grupie B. W drugim meczu 2. kolejki reprezentacja Polski zmierzy się w Łodzi z Tahiti.