WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Trener z Katowic zatrzymany w związku z molestowaniem

W jednej z drużyn młodzieżowych GKS Katowice doszło prawdopodobnie do próby molestowania zawodnika. W tej sprawie zatrzymano 27-letniego trenera.
Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
Newspix / Policja

- Mogę potwierdzić, że zatrzymaliśmy 27-letniego mężczyznę. W roli pokrzywdzonego występuje co najmniej jedna osoba małoletnia - przyznał nam kom. Paweł Łotocki, oficer prasowy policji w Będzinie, która prowadzi dochodzenie.
Sprawa dotyczy chłopców z GKS Katowice. Szkoleniowiec zabrał ich w sobotę na mecz reprezentacji młodzieżowych Argentyny i RPA podczas MŚ do lat 20, które rozgrywane są w Polsce.

Podczas jazdy samochodem na stadion szkoleniowiec miał dopuścić się podejrzanego zachowania. Według naszych informacji, chłopiec skutecznie się obronił, powiadomił rodziców, a ci z kolei policję.

Trener, który wcześniej miał prosić chłopca o milczenie, według naszych informacji przeprosił jego oraz rodziców, a następnie oddalił się. Początkowo nie można było ustalić miejsca jego pobytu. Policja szybko jednak ustaliła, że udał się w swoje rodzinne strony, na teren województwa lubelskiego. Tam został zatrzymany, w Białej-Podlaskiej, w poniedziałek ok. godziny 15. W środę szkoleniowiec ma zostać przesłuchany przez prokuratora w Będzinie.

Oto jak odniósł się do sprawy Marek Oględziński, wiceprezes Fundacji "Sportowe Katowice", prowadzącej akademię GKS:

- Fundacja “Sportowe Katowice” przywiązuje wielką wagę do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego informacja dotycząca podejrzenia niedopuszczalnego zachowania jednego z pracowników sprawiła, że podjęte zostały natychmiastowe i zdecydowane działania. Fakt ten został niezwłocznie zgłoszony na policję. Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach. Co najważniejsze, o podjętych działaniach pilnie poinformowano rodziców wszystkich zawodników, z którymi zawieszony pracownik miał kontakt. Fundacja zapewniła opiekę psychologiczną zarówno zawodnikom, jak i rodzicom potrzebującym tego typu pomocy. W związku z powyższą sytuacją Zarząd zorganizował spotkanie z trenerami wszystkich grup Akademii, w trakcie którego przypomniano o przepisach prawa i obowiązujących procedurach. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną także stosowne prelekcje dla podopiecznych Akademii. Ich dobro stanowi dla nas bowiem najwyższą wartość.

Zobacz: Wielka bijatyka pod Wembley. Starli się kibice Newport County i Tranmere Rovers
Zobacz: Z Ruchu Chorzów do Odry Opole. Bartłomiej Wdowik zmienił klub, a przy Cichej... gorąco

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Nowa rzeczywistość w Lotto Ekstraklasie? "Celem tylko mistrzostwo, gra w Europie nieważna"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Jozef Czajkowski 0
  ODCIAC Z JAJAMI I PO PTOKACH!!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Adam Robert Wdzienkowski 0
  to awet nie poruchal , teraz jego ruchna !!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Anty PiS 2
  Ciekawe czy przeniosą go do innego klubu xD
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×